Młodzieżowy Chór Parafii Grybów

   Trudno dziś wyobrazić sobie liturgię bez muzyki. To ona jest jej sercem. Bez śpiewu była by martwa, bez wielkości i piękna.

   Nasz chór powstał w tym roku. Tworzą go młodzi zdolni ludzie, którzy kochają muzykę i pragną poprzez śpiew ubogacać innych, otwierając na świat prawdziwych wartości. Jego głównym celem jest posługa śpiewu podczas Liturgii Mszy Świętej w parafii. Założycielem chóru jest ks. Rafal Mirosławski, obecnie dyrygentem i prowadzącym warsztaty muzyczne jest pan organista mgr Mateusz Madziar. Czterdziesto-osobowa grupa podzielona jest na cztery głosy sopran, alt, tenor i bas. W zespole istnieje miła atmosfera, czasami jest zabawnie, czasami bardzo pracowicie, ale to wszystko jest małe, kiedy uświadomimy sobie cel naszych spotkań.

   Przez cały czas jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy pragną do nas dołączyć. Nie jest wymagana znajomość czytania nut, ale przede wszystkim chęć do pracy oraz systematyczny udział w co tygodniowych próbach.

   Jeżeli uważasz, że nie masz głosu, bądź nie potrafisz śpiewać, chociaż bardzo lubisz, może to pomoże ci w pierwszym przełamaniu się:

 

„Kto śpiewa dwa razy się modli,

kto fałszuje cztery razy się modli,

kto tego słucha sześć razy się modli, 

kto fałszuje i tego słucha osiem razy się modli.”

 

Jeśli chcesz do nas dołączyć nie zwlekaj!!!

Zapraszamy na próby!!!

NASZA SUPER KADRA 😆

Założyciel chóru ks. Rafał

Przewodnicząca Beata Gruca

Zastępca przewodniczącej Monika Gruca

Skarbnik Jakub Góra

Zasłużeni

Dzisiaj jest

piątek,
14 czerwca 2024

(166. dzień roku)

Święta

Piątek, X Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męcz.

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:

Zegar