Dwudziestu czterech nowych ministrantów w naszej Bazylice

Powrót

Ministranci 2019

W niedzielę 15 września, na Mszy św. o godzinie 11.00 w naszej Bazylice miało miejsce  podniosłe wydarzenie. Do grona Ministrantów naszej parafii dołączyło 10 chłopców. Dwóch ze względów przeszkody czasowej zostało przyjętych we czwartek 19 września na Mszy o 18 00.  Większość 12 – osobowej grupy przygotowywała się przez rok czasu do tej służby.  Obrzędu przyjęcia dokonał ks. Proboszcz. Opiekunem ministrantów jest ks. Wiesław. Nowym ministrantów gratulujemy, rodzicom dziękujemy za współpracę i poświęcenie czasu na rozwój duchowy chłopców. Życzymy jednym i drugim dużo wytrwałości i radości z pełnionej służby.

Nowi ministranci

Powrót

Nowi ministranci

W dniu 16.09.18 na Mszy św. o godz. 11. 00 miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej parafii. Szesnastu aspirantów zostało z radością przyjętych do grona ministrantów. Obrzędu dokonał ks. Proboszcz Ryszard Sorota. Cieszy nas ten fakt, gdyż LSO to ważna grupa parafialna. Dziękujemy bardzo rodzicom nowych ministrantów za troskę i poświęcenie dla tej ważnej sprawy. Chłopcom życzymy wiele radości i wytrwałości z pełnionej służby przy ołtarzu.

Nowi ministranci w naszej Bazylice

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święta LSO, Liturgiczna Służba Ołtarza naszej Grybowskiej Bazylika powiększyła się o nowych ministrantów. Po przeszło kilkumiesięcznym przygotowaniu siedmiu aspirantów: Bacia Paweł, Brzezicki Patryk, Macur Kamil, Rutkiewicz Szymon, Rzemiński Adam, Sułkowski Maciej i Święs Damian zostali uroczyście przyjęci do grona ministrantów. Dokonał tego ks. Prałat Proboszcz podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. Chłopcom towarzyszyli w tej uroczystości ich rodzice, którym wyrażamy naszą wdzięczność i wyrazy uznania za wkład w przygotowaniu i zachęceniu chłopców do podjęcia służby przy ołtarzu. Nowych ministrantów polecamy opiece ich Patronów, aby wypraszali im potrzebne dary w podejmowaniu codziennej służby w naszej Bazylice. 

Dwudniowa wycieczka do Rytra

 

   Słowo łacińskie ministrare oznacza „służyć”, „pomagać". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.

   W ten sposób można w kilku słowach nakreślić posługę ministranta oraz naszą działalność w Grybowskiej parafii. Chociaż sama służba wymaga od każdego z nas wielu wyrzeczeń, podejmujemy ją bo wiemy, że służymy samemu Bogu i ludziom. Każdy z nas jest naprawdę dumny z tego co robi.

   Nasza grupa liczy  44 osoby, jej opiekunem jest Ks. Wiesław Biedroń, spotykamy się w każdy czwartek: zimą o 16.00, latem o godz. 1700. Nasza służba polega na tym, aby być bliżej Chrystusa, aby jak śpiewamy w naszym hymnie, On Królował w naszym życiu i sercu zawsze i wszędzie.

   Zapraszamy również ciebie drogi młody przyjacielu do podjęcia tego wezwania i wstąpienia w nasze szeregi, bo być w LSO to wielka radość i super sprawa!!!

 

Zasłużeni

Dzisiaj jest

czwartek,
18 lipca 2024

(200. dzień roku)

Święta

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Szymona z Lipnicy, prezb.

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
22396

Zegar