Komunikat 3/2020 dnia, 25.03.2020 

W związku z kolejnymi komunikatami i zarządzeniami władz państwowych i kościelnych Ks. Proboszcz informuje i prosi:

  

·        W związku z notą Biskupa Tarnowskiego do dekretu z dnia 24 marca informuję, że: 

·        W Bazylice może równocześnie, zarówno na Mszy, jak i poza nią przebywać maksymalnie 5 osób nie licząc duchownych i świeckich zaangażowanych w liturgię.  

·        Można odprawić Mszę Świętą żałobną w dniu pogrzebu również bez udziału ciała zmarłego (z zachowaniem powyższego punktu). Taką Mszę Świętą żałobną będziemy odprawiać o godz. 9.00. 

·        Bazylika będzie otwarta w ciągu dnia, będzie również wystawienie Najświętszego Sakramentu, ale zgodnie z przepisami nie może być więcej niż 5 osób, jeśli zauważymy, że jest już 5 osób należy niezwłocznie opuścić świątynię i ewentualnie poczekać na zewnątrz aż któraś z osób wyjdzie lub przyjść w innym czasie.  

·        Możliwość korzystania ze spowiedzi w dalszym ciągu pozostaje według przepisów dekretu. 

·        Ponawiamy usilną prośbę, aby pozostawać w domach i duchowo łączyć się z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie w naszej Bazylice. 

·        Prosimy o przekazywanie wszystkich powyższych informacji innym Parafianom. Bóg zapłać za współpracę i odpowiedzialność za siebie i całą parafię. Przypominamy, że wszystkie ważne komunikaty i dekrety są na naszej stronie internetowej i są także podawane codziennie na zakończenie transmitowanej przez Facebook modlitwy różańcowej. 

 

Szczęść Boże

Wielkopostne zamyślenia..

 

Moi Kochani na ten niełatwy czas zachęcamy Was do wspólnej modlitwy..  

Każdego dnia o godz. 20.30 transmitujemy na żywo Różaniec z kaplicy na plebanii..  

Cieszymy się, że bierzecie różaniec do ręki i razem z nami modlicie się o ustanie epidemii.  

W naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich,  

którzy w jakikolwiek sposób są wystawieni na ryzyko zarażenia,  

a w szczególności polecajmy całą Służbę zdrowia, nas samych i Nasze Rodziny..🥰 

 zapraszamy do subskrypcji utworzonego na YouTubie kanału Parafii..  

aby zwiększyć zasięg naszego odbioru:

https://www.youtube.com/channel/UCRbFVqvSk6R7b1npIPTNXDQ?sub_confirmation=1  

 

Komunikat 2/2020 dnia, 21.03.2020, godz. 10.00 

 

W związku z kolejnymi komunikatami i zarządzeniami władz państwowych i kościelnych Ks. Proboszcz informuje i prosi: 

 

·      W niedzielę 22 marca 2020 roku msze św. w bazylice będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. 12.30 i 17.00. Ponieważ rygorystycznie wymagane sa przepisy o nie przekraczaniu liczby 50 osób na zgromadzeniach, dlatego w przypadku przybycia znacząco większej liczby osób na poszczególne msze, będą dodatkowe msze św. odprawione o tych samych godzinach w auli Centrum duszpasterskiego. Najpierw jednak sprawdzamy możliwość uczestnictwa we mszy św. w bazylice. W sobotę msza św. z niedzieli o 17.00. Transmisja Mszy Świętej z naszej Bazyliki na żywo będzie o godz. 9.30 oraz Gorzkich Żali o godz. 15.00. Zapraszamy również do codziennego odmawiania Różańca, który transmitujemy na żywo o godz. 20.30 na naszej stronie parafialnej Facebooka

     https://www.facebook.com/parafiagrybow/  

·    W miarę możliwości pogodowych drzwi wejściowe do bazyliki muszą być otwarte na oścież, by wchodząc nie dotykać klamek, także u drzwi wahadłowych.  

·       Warto mieć przy sobie mały pojemnik z płynem dezynfekującym i np po wyjściu z bazyliki lub skorzystaniu z sakramentu pokuty go stosować.  

·   Ponieważ nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi przedświątecznej prosimy wszystkich parafian o korzystanie z tego sakramentu już w tych dniach. Przypominamy, że dyżurujemy w konfesjonale od 6.00 do 7.30, od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.15. W przypadku kolejki zachowujemy odległość ok. dwu metrów od spowiadającego się i stojącego za nami. Zachowując zasady podawane w mediach dbajmy też o zdrowie spowiednika. Nie będzie możliwości spowiadania się w konfesjonale dla osób niedosłyszących.  

·       Caritas bardzo prosi o nabywanie baranków i świec.  

·      „Gośc Niedzielny” dostępny jest tylko w formie internetowej.   

·      Prosimy o przekazywanie wszystkich powyższych informacji innym Parafianom. Bóg zapłać za współpracę i odpowiedzialność za siebie i całą parafię. 

 

                                                                                                            Szczęść Boże

           

Komunikat 1/2020  dnia, 16.03.2020, godz. 18.00

 

W związku z kolejnymi komunikatami i zarządzeniami władz państwowych i kościelnych Ks. Proboszcz informuje i prosi:

  

· Na tej zakładce będą od dzisiaj ukazywać się specjalne Komunikaty Ks. Proboszcza związane z sytuacją epidemiologiczną w odniesieniu do funkcjonowania parafii formułowane w oparciu o najnowsze zarządzenia i komunikaty Państwowe i Kurialne. Wszystkie komunikaty kurialne będą na zakładce „Komunikaty kurialne”. 

·  W miarę możliwości pogodowych drzwi wejściowe do bazyliki muszą być otwarte na oścież, by wchodząc nie dotykać klamek. 

·  Przy konfesjonałach w miarę możliwości należy umieścić pojemnik z płynem dezynfekującym do rąk. Ponieważ takiego płynu nie posiadamy, bardzo prosimy, aby ktoś, kto może, pomógł nam w takie płyny zaopatrzyć się.  

· Ponieważ prawdopodobnie nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi przedświątecznej prosimy wszystkich parafian o korzystanie z tego sakramentu już w tych dniach. Przypominamy, że dyżurujemy w konfesjonale od  6.00 do 7.30, od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.15. W przypadku kolejki zachowujemy odległość ok. dwu metrów od spowiadającego się i stojącego za nami. Zachowując zasady podawane w mediach dbajmy też o zdrowie spowiednika. Nie będzie możliwości spowiadania się w konfesjonale dla osób niedosłyszących. 

·  Caritas bardzo prosi o nabywanie baranków i świec, które nie mogą być źródłem zakażenia. 

·  Prosimy o przekazywanie wszystkich powyższych informacji innym Parafianom. Bóg zapłać za współpracę i odpowiedzialność za siebie i całą parafię.

 

                                                                                                                                                                                     Szczęść Boże

Dzisiaj jest

środa,
24 kwietnia 2024

(115. dzień roku)

Święta

Środa, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Fidelisa z Sigmaringen, prezb. i męcz. albo wsp. św. Jerzego, męcz.

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
57533

Zegar