Ks. mgr Józef ZARĘBA

 Święcenia kapłańskie przyjął 1993 r. Poprzednio posługiwał parafii Niedomice pw.  Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od września 2023 r. pełni funkcję pomocy penitencjarza Bazyliki oraz innych zadań duszpasterskich.

NASI DUSZPASTERZE

PROBOSZCZ

Ks. Prałat mgr Ryszard Sorota

Ks. mgr Ryszard SOROTA

Urodzony 28 stycznia 1962 r. Pochodzi z parafii św. Wawrzyńca w Wojniczu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 r. Mianowany Proboszczem w Grybowie w 2006 roku. Poprzednio Proboszcz w parafii św. Feliksa w Niedzieliskach. Od roku 2015 Kanonik Gremialny Kapituły Kolegiackiej św. Wawrzyńca w Wojniczu. Od 2022 roku Dziekan Dekanatu Grybowskiego.

Kapelan w ZOL Caritas; opiekun Róż Różańcowych, zgromadzeń zakonnych w parafii, Rady Parafialnej, Parafialnego Oddziału Caritas, Arcybractwa Różańcowego, Akcji Katolickiej, pełni nadzór nad Poradnią Rodzinną, Muzeum Parafialnym oraz współpracuje z katechetami świeckimi uczącymi w parafii.

KSIĘŻA WIKARIUSZE

      Ks. mgr Wiesław BIEDROŃ

Święcenia kapłańskie przyjął w 2010 roku. Mianowany do parafii Grybów w 2022 roku. Poprzednio pracował w parafii Zakliczynie pw. Św. Idziego Opata. Jest katechetą w SP nr 1. i SP na Siołkowej.  Opiekuje się kaplicą na Podjaworzu i Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w parafii, Liturgiczną Służbą Ołtarza - Ministranci oraz Lektorzy, harcerstwem. 

Ks. mgr Paweł BRZYK

Świecenia kapłańskie przyjął w 2004 roku. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2020 roku. Poprzednio pracował w parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jest katechetą Liceum Ogólnokształcącym w Grybowie. Opiekuje się kaplicą na Podchełmiu oraz chórem parafialnym. Prowadzi grupę PDRW.

POMAGAJĄ W DUSZPASTERSTWIE

 

      Ks. mgr Zbigniew STACHURA 

 Święcenia kapłańskie przyjął 1993 r. Poprzednio posługiwał parafii Lipnica Wielka pw. Nawiedzenia NMP. Jest katechetą Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie oraz pełni funkcję penitencjarza Bazyliki.

Ks.  mgr lic. Dawid  WŁODARCZYK  

Święcenia kapłańskie przyjął w 2016 roku.  Poprzednio pracował w Bochni w parafii pw. Św. Pawła Apostoła   

Dyrektor Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego "CARITAS” w Grybowie. Pomaga w pracy duszpasterskiej w parafii.

       Ks. Prałat Ryszard STASIK

Święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r. Pochodzi z Jaszczurowej koło Dębicy. Posługiwał w Zbylitowskiej Górze i Limanowej Sowlinach oraz jako proboszcz w Łososinie Górnej... (obecnie przebywa w ZOL Caritas w Grybowie)

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

poniedziałek,
02 października 2023

(275. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXVI Tydzień zwykły
Rok A, I
Wspomnienie św. Aniołów Stróżów

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
89982