Księża pochodzący z parafii Grybów:

    • Ks. kanonik Józef Góra (1936, 1960) - emeryt od 2006 r.
    • Ks. kanonik Jan Gryboś (1937, 1962) – emeryt od 2006 r.
    • Ks.  Kan.Jan Główczyk (1941, 1964) - Anglia
    • Ks. Tomasz Koszyk Zgromadzenie Księży Zmartwychwstańców TChr (1952, 1978)
    • Ks. Józef Kmak (1954, 1979) - Proboszcz w Ptaszkowej
    • Ks. Stanisław Biskup (1956, 1982) - Proboszcz w Zdrochcu
    • Ks. prałat dr Jan Główczyk (1957, 1982) , Rzym- Italia
    • O. Edward Olech - Dominikanin OP (1957, 1985) – Ordynariat Polowy Wojska Polskiego (Straż Graniczna)
    • Ks. prof. dr hab. Kazimierz Święs (1959, 1985) - profesor i wykładowca socjologii KUL
    •  Ks. prałat Kazimierz Stelmach CM - Zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo
    •  O. Józef Kmak - Cysters O Cist (1960, 1993)
    • Ks. Piotr Góra (1963, 1988) – Proboszcz parafii Grabno
    • O. Bernard Radzik - Karmelita Bosy OCD (1965, 1990) - misjonarz na Białorusi
    • O. Benedykt Krok - Karmelita Bosy OCD (1965, 1991) - misjonarz na Ukrainie – Kijów
    • Ks. Tokarz Zygmunt, poch. Krynica Zdrój, akt. Grybów.
    • Ks. Roman Góra (1965, 1991) - misjonarz w Brazylii
    • Ks. Józef Szczęśniak (1968, 1993) - proboszcz parafii Gruszów.
    • O. Tadeusz Mól - Jezuita SJ (1968, 1999) - misjonarz na Ukrainie
    • Ks. dr. Wojciech Rzemiński (1970, 1996
    • Ks. Kazimierz Matusik (1970, 1997) - Siekierczyna
    • Ks. Antoni Lichoń (1972, 1998) - misjonarz w Peru
    • O. Paweł Dyl - Kamilianin MI (1973, 1999) - misjonarz w Gruzji
    • O. Wojciech Krok - Dominikanin OP (1980, 2001)
    • Ks. Paweł Skraba (1976, 2001 )
    • Ks. Kacper Bernasiewicz (1977, 2002)
    • Ks. Piotr Siemek (1979, 2004
    • Ks. Rafał Igielski (1979, 2005)
    • Ks. Łukasz Kostrzewa (1981, 2006)
    • Ks. Szczepan Matuła - Zgromadzenie Księży Zmartwychwstańców CR (1980, 2007)
    • O. Andrzej Rodak - Kamilianin MI (1979, 2007)
    • Ks. Stanisław Gurba (1980, 2008)
    • O. Tomasz Michalik - Franciszkanin OFM (1978, 2008)
    • Ks. Daniel Czerwień (1983, 2009)
    • Ks. Paweł Stec (1984, 2009)
    • Ks. Dariusz Dziedziak (1984, 2010),
    • Ks. Tomasz Święs (1986, 2011)
    • Ks. Paweł Gruszka (1984, 2012),
    • Ks. Piotr Obrzut (1989, 2014),
    • Ks. Maciej Igielski (1989, 2014)
    • Ks. Karol Góra, (2016)
    • Ks. Tomasz Zieleń,(2016) 
    • Ks. Adrian Fyda 2018
    • Ks. Dariusz Motyka 2019 ,Sercanie

 

Klerycy:

  • kl. Maciaszek Jakub
  • kl. Maciej Gruca SJ
  • kl. Patryk Pajor

 

Bracia zakonni pochodzący z Grybowa:

    • Br. Józef Krok EC - Kameduła. Br. Piotr Gryboś (ur. 1917, od 1973 r. w Rzymie) - Zgromadzenie Księży Zmartwychwstańców.
    • Br. Wojciech Durlak MS (1949, 1971) – Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów - Dębowiec
    • Żyjące Siostry zakonne pochodzące z parafii Grybów i ich zgromadzenia

      • S. Maria Petryla - Albertynka
      • S. Albertynka Licynia Święs (1944, 1962 Rząska k. Krakowa)
      • S. Stanisława Rzemińska - Albertynka.  
      • S. Katarzyna Serafin - Albertynka.
      • S. Aniela Petryla - Albertynka.
      • S. Gertruda Kwoka - Albertynka.
      • S. Maria Krok -Dominikanka.
      • S. Wiktoria Dziedziak - Dominikanka.
      • S. Petronela Krok - Dominikanka.
      • S. Aniela Petryla - Dominikanka.
      • S. Teresa Petryla - Dominikanka.
      • S. Weronika Gryboś - Dominikanka.
      • S. Waleria Gryboś - Dominikanka.
      • S. Aniela Gryboś - Dominikanka.
      • S. Maria Główczyk - Dominikanka.
      • S. Maria Oleksy.
      • S. Katarzyna Sędzik - Felicjanka.
      • S. Aniela Sędzik - Felicjanka.
      • S. Helena Lichoń - Felicjanka.
      • S. Michalina Kmak - Felicjanka.
      • S. Władysława Gryboś - Felicjanka.
      • S. Bernadeta Stelmach - Felicjanka.
      • S. Maria Koszyk - Felicjanka.
      • S. Teresa Kogut - Felicjanka.
      • S. Marta Gryzło - Felicjanka.
      • S. Katarzyna Dziedziak - Franciszkanki Misjonarki Maryi.
      • S. Eleonora Dziedziak - Franciszkanki Misjonarki Maryi.
      • S. Emilia Nosal - Dominikanka.
      • S. Genowefa Angelika Piekielna - Felicjanka
      • S. Maria Rola - Franciszkanki Misjonarki Maryi.
      • S. Prudencja Angelika Koza - Felicjanka.
      • S. Maria Łatka - Franciszkanki Misjonarki Maryi.
      • S. Barbara Pietruch - Józefitka.
      • S. Michalina Petryla - Karmelitanki.
      • S. Elżbieta Koszyk - Karmelitanki
      • S. Maria Igielska - Serafitka.
      • S. Stanisława Sekuła - Serafitka.
      • S. Teresa Gurba - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Grażyna Gruca - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Agata Gurba - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Anna Gurba - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Krystyna Góra - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Barbara Góra - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Maria Michalik - Siostry Szkolne Notre Dame.
      • S. Maria Rzemińska - Siostry Szkolne Notre Dame.
      • S. Zofia Szczepanik - Obliczanka.
      • S. Maria Święs - Urszulanki Unii Rzymskiej.
      • S. Maria Rzemińska - Urszulanki Unii Rzymskiej  
      • S. Elżbieta Zwijacz - Urszulanki Unii Rzymskiej.
      • S. Katarzyna Świgut - Franciszkanka.
      • S. Jadwiga Laskosz - Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa.
      • S. Stefania Pietruch - Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa.
      • S. Stanisława Obrzut - Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa.
      • S. Halina Święs - Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa.
      • S. Zofia Mól - Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa.
      • S. Maria Romana Kmak - Służebniczki Dębickie.
      • S. Maria Gruca - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Genowefa Sekuła - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Joanna Matuła - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Agata Rita Lichoń – Prezentki.
      • Siostra Katarzyna Gruca Pallotynki

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 października 2021

(291. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
42823