Księża pochodzący z parafii Grybów:

  •  
    • Ks. kanonik Jan Gryboś (1937, 1962) – emeryt od 2006 r.
    • Ks.  Kan.Jan Główczyk (1941, 1964) - Anglia
    • Ks. Tomasz Koszyk Zgromadzenie Księży Zmartwychwstańców TChr (1952, 1978)
    • Ks. Józef Kmak (1954, 1979) - Proboszcz w Ptaszkowej
    • Ks. Stanisław Biskup (1956, 1982) - Proboszcz w Zdrochcu
    • Ks. prałat dr Jan Główczyk (1957, 1982) , Rzym- Italia
    • O. Edward Olech - Dominikanin OP (1957, 1985) – Ordynariat Polowy Wojska Polskiego (Straż Graniczna)
    • Ks. prof. dr hab. Kazimierz Święs (1959, 1985) - profesor i wykładowca socjologii KUL
    •  Ks. prałat Kazimierz Stelmach CM - Zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo
    •  O. Józef Kmak - Cysters O Cist (1960, 1993)
    • Ks. Piotr Góra (1963, 1988) – Proboszcz parafii Grabno
    • O. Bernard Radzik - Karmelita Bosy OCD (1965, 1990) - misjonarz na Białorusi
    • O. Benedykt Krok - Karmelita Bosy OCD (1965, 1991) - misjonarz na Ukrainie – Kijów
    • Ks. Tokarz Zygmunt, poch. Krynica Zdrój, akt. Grybów.
    • Ks. Roman Góra (1965, 1991) - misjonarz w Brazylii
    • Ks. Józef Szczęśniak (1968, 1993) - proboszcz parafii Gruszów.
    • O. Tadeusz Mól - Jezuita SJ (1968, 1999) - misjonarz na Ukrainie
    • Ks. dr. Wojciech Rzemiński (1970, 1996
    • Ks. Kazimierz Matusik (1970, 1997) - Siekierczyna
    • Ks. Antoni Lichoń (1972, 1998) - misjonarz w Peru
    • O. Paweł Dyl - Kamilianin MI (1973, 1999) - misjonarz w Gruzji
    • O. Wojciech Krok - Dominikanin OP (1980, 2001)
    • Ks. Paweł Skraba (1976, 2001 )
    • Ks. Kacper Bernasiewicz (1977, 2002)
    • Ks. Piotr Siemek (1979, 2004)
    • Ks. Rafał Igielski (1979, 2005)
    • Ks. Łukasz Kostrzewa (1981, 2006)
    • Ks. Szczepan Matuła - Zgromadzenie Księży Zmartwychwstańców CR (1980, 2007)
    • O. Andrzej Rodak - Kamilianin MI (1979, 2007)
    • Ks. Stanisław Gurba (1980, 2008)
    • O. Tomasz Michalik - Franciszkanin OFM (1978, 2008)
    • Ks. Daniel Czerwień (1983, 2009)
    • Ks. Paweł Stec (1984, 2009)
    • Ks. Dariusz Dziedziak (1984, 2010),
    • Ks. Tomasz Święs (1986, 2011)
    • Ks. Paweł Gruszka (1984, 2012),
    • Ks. Piotr Obrzut (1989, 2014),
    • Ks. Maciej Igielski (1989, 2014)
    • Ks. Karol Góra, (2016)
    • Ks. Tomasz Zieleń,(2016) 
    • Ks. Adrian Fyda 2018
    • Ks. Dariusz Motyka 2019 ,Sercanie

 

Klerycy:

  • kl. Maciaszek Jakub
  • kl. Maciej Gruca SJ
  • kl. Patryk Pajor

 

Bracia zakonni pochodzący z Grybowa:

    • Br. Józef Krok EC - Kameduła. Br. Piotr Gryboś (ur. 1917, od 1973 r. w Rzymie) - Zgromadzenie Księży Zmartwychwstańców.
    • Br. Wojciech Durlak MS (1949, 1971) – Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów - Dębowiec
    • Żyjące Siostry zakonne pochodzące z parafii Grybów i ich zgromadzenia

      • S. Maria Petryla - Albertynka
      • S. Albertynka Licynia Święs (1944, 1962 Rząska k. Krakowa)
      • S. Stanisława Rzemińska - Albertynka.  
      • S. Katarzyna Serafin - Albertynka.
      • S. Aniela Petryla - Albertynka.
      • S. Gertruda Kwoka - Albertynka.
      • S. Maria Krok -Dominikanka.
      • S. Wiktoria Dziedziak - Dominikanka.
      • S. Petronela Krok - Dominikanka.
      • S. Aniela Petryla - Dominikanka.
      • S. Teresa Petryla - Dominikanka.
      • S. Weronika Gryboś - Dominikanka.
      • S. Waleria Gryboś - Dominikanka.
      • S. Aniela Gryboś - Dominikanka.
      • S. Maria Główczyk - Dominikanka.
      • S. Maria Oleksy.
      • S. Katarzyna Sędzik - Felicjanka.
      • S. Aniela Sędzik - Felicjanka.
      • S. Helena Lichoń - Felicjanka.
      • S. Michalina Kmak - Felicjanka.
      • S. Władysława Gryboś - Felicjanka.
      • S. Bernadeta Stelmach - Felicjanka.
      • S. Maria Koszyk - Felicjanka.
      • S. Teresa Kogut - Felicjanka.
      • S. Marta Gryzło - Felicjanka.
      • S. Katarzyna Dziedziak - Franciszkanki Misjonarki Maryi.
      • S. Eleonora Dziedziak - Franciszkanki Misjonarki Maryi.
      • S. Emilia Nosal - Dominikanka.
      • S. Genowefa Angelika Piekielna - Felicjanka
      • S. Maria Rola - Franciszkanki Misjonarki Maryi.
      • S. Prudencja Angelika Koza - Felicjanka.
      • S. Maria Łatka - Franciszkanki Misjonarki Maryi.
      • S. Barbara Pietruch - Józefitka.
      • S. Michalina Petryla - Karmelitanki.
      • S. Elżbieta Koszyk - Karmelitanki
      • S. Maria Igielska - Serafitka.
      • S. Stanisława Sekuła - Serafitka.
      • S. Teresa Gurba - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Grażyna Gruca - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Agata Gurba - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Anna Gurba - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Krystyna Góra - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Barbara Góra - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Maria Michalik - Siostry Szkolne Notre Dame.
      • S. Maria Rzemińska - Siostry Szkolne Notre Dame.
      • S. Zofia Szczepanik - Obliczanka.
      • S. Maria Święs - Urszulanki Unii Rzymskiej.
      • S. Maria Rzemińska - Urszulanki Unii Rzymskiej  
      • S. Elżbieta Zwijacz - Urszulanki Unii Rzymskiej.
      • S. Katarzyna Świgut - Franciszkanka.
      • S. Jadwiga Laskosz - Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa.
      • S. Stefania Pietruch - Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa.
      • S. Stanisława Obrzut - Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa.
      • S. Halina Święs - Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa.
      • S. Zofia Mól - Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa.
      • S. Maria Romana Kmak - Służebniczki Dębickie.
      • S. Maria Gruca - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Genowefa Sekuła - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Joanna Matuła - Służebniczki Starowiejskie.
      • S. Agata Rita Lichoń – Prezentki.
      • Siostra Katarzyna Gruca Pallotynki

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

niedziela,
02 października 2022

(275. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXVII Tydzień zwykły
Rok C, II
Dwudziesta Siódma Niedziela zwykła

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
46807