Dwudziestu czterech nowych ministrantów w naszej Bazylice

Powrót

Ministranci 2019

W niedzielę 15 września, na Mszy św. o godzinie 11.00 w naszej Bazylice miało miejsce  podniosłe wydarzenie. Do grona Ministrantów naszej parafii dołączyło 10 chłopców. Dwóch ze względów przeszkody czasowej zostało przyjętych we czwartek 19 września na Mszy o 18 00.  Większość 12 – osobowej grupy przygotowywała się przez rok czasu do tej służby.  Obrzędu przyjęcia dokonał ks. Proboszcz. Opiekunem ministrantów jest ks. Damian. Nowym ministrantów gratulujemy, rodzicom dziękujemy za współpracę i poświęcenie czasu na rozwój duchowy chłopców. Życzymy jednym i drugim dużo wytrwałości i radości z pełnionej służby.

Nowi ministranci

Powrót

Nowi ministranci

W dniu 16.09.18 na Mszy św. o godz. 11. 00 miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej parafii. Szesnastu aspirantów zostało z radością przyjętych do grona ministrantów. Obrzędu dokonał ks. Proboszcz Ryszard Sorota. Cieszy nas ten fakt, gdyż LSO to ważna grupa parafialna. Dziękujemy bardzo rodzicom nowych ministrantów za troskę i poświęcenie dla tej ważnej sprawy. Chłopcom życzymy wiele radości i wytrwałości z pełnionej służby przy ołtarzu.

Nowi ministranci w naszej Bazylice

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święta LSO, Liturgiczna Służba Ołtarza naszej Grybowskiej Bazylika powiększyła się o nowych ministrantów. Po przeszło kilkumiesięcznym przygotowaniu siedmiu aspirantów: Bacia Paweł, Brzezicki Patryk, Macur Kamil, Rutkiewicz Szymon, Rzemiński Adam, Sułkowski Maciej i Święs Damian zostali uroczyście przyjęci do grona ministrantów. Dokonał tego ks. Prałat Proboszcz podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. Chłopcom towarzyszyli w tej uroczystości ich rodzice, którym wyrażamy naszą wdzięczność i wyrazy uznania za wkład w przygotowaniu i zachęceniu chłopców do podjęcia służby przy ołtarzu. Nowych ministrantów polecamy opiece ich Patronów, aby wypraszali im potrzebne dary w podejmowaniu codziennej służby w naszej Bazylice. 

Dwudniowa wycieczka do Rytra

 

   Słowo łacińskie ministrare oznacza „służyć”, „pomagać". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.

   W ten sposób można w kilku słowach nakreślić posługę ministranta oraz naszą działalność w Grybowskiej parafii. Chociaż sama służba wymaga od każdego z nas wielu wyrzeczeń, podejmujemy ją bo wiemy, że służymy samemu Bogu i ludziom. Każdy z nas jest naprawdę dumny z tego co robi.

   Nasza grupa liczy  44 osoby, jej opiekunem jest Ks. Damian Pitwor, spotykamy się w każdy czwartek o godz. 1700. Nasza służba polega na tym, aby być bliżej Chrystusa, aby jak śpiewamy w naszym hymnie, On Królował w naszym życiu i sercu zawsze i wszędzie.

   Zapraszamy również ciebie drogi młody przyjacielu do podjęcia tego wezwania i wstąpienia w nasze szeregi, bo być w LSO to wielka radość i super sprawa!!!

 

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

niedziela,
02 października 2022

(275. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXVII Tydzień zwykły
Rok C, II
Dwudziesta Siódma Niedziela zwykła

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
17845