Komunikat 3/2020 dnia, 25.03.2020 

W związku z kolejnymi komunikatami i zarządzeniami władz państwowych i kościelnych Ks. Proboszcz informuje i prosi:

  

·        W związku z notą Biskupa Tarnowskiego do dekretu z dnia 24 marca informuję, że: 

·        W Bazylice może równocześnie, zarówno na Mszy, jak i poza nią przebywać maksymalnie 5 osób nie licząc duchownych i świeckich zaangażowanych w liturgię.  

·        Można odprawić Mszę Świętą żałobną w dniu pogrzebu również bez udziału ciała zmarłego (z zachowaniem powyższego punktu). Taką Mszę Świętą żałobną będziemy odprawiać o godz. 9.00. 

·        Bazylika będzie otwarta w ciągu dnia, będzie również wystawienie Najświętszego Sakramentu, ale zgodnie z przepisami nie może być więcej niż 5 osób, jeśli zauważymy, że jest już 5 osób należy niezwłocznie opuścić świątynię i ewentualnie poczekać na zewnątrz aż któraś z osób wyjdzie lub przyjść w innym czasie.  

·        Możliwość korzystania ze spowiedzi w dalszym ciągu pozostaje według przepisów dekretu. 

·        Ponawiamy usilną prośbę, aby pozostawać w domach i duchowo łączyć się z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie w naszej Bazylice. 

·        Prosimy o przekazywanie wszystkich powyższych informacji innym Parafianom. Bóg zapłać za współpracę i odpowiedzialność za siebie i całą parafię. Przypominamy, że wszystkie ważne komunikaty i dekrety są na naszej stronie internetowej i są także podawane codziennie na zakończenie transmitowanej przez Facebook modlitwy różańcowej. 

 

Szczęść Boże

Wielkopostne zamyślenia..

 

Moi Kochani na ten niełatwy czas zachęcamy Was do wspólnej modlitwy..  

Każdego dnia o godz. 20.30 transmitujemy na żywo Różaniec z kaplicy na plebanii..  

Cieszymy się, że bierzecie różaniec do ręki i razem z nami modlicie się o ustanie epidemii.  

W naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich,  

którzy w jakikolwiek sposób są wystawieni na ryzyko zarażenia,  

a w szczególności polecajmy całą Służbę zdrowia, nas samych i Nasze Rodziny..🥰 

 zapraszamy do subskrypcji utworzonego na YouTubie kanału Parafii..  

aby zwiększyć zasięg naszego odbioru:

https://www.youtube.com/channel/UCRbFVqvSk6R7b1npIPTNXDQ?sub_confirmation=1  

 

Komunikat 2/2020 dnia, 21.03.2020, godz. 10.00 

 

W związku z kolejnymi komunikatami i zarządzeniami władz państwowych i kościelnych Ks. Proboszcz informuje i prosi: 

 

·      W niedzielę 22 marca 2020 roku msze św. w bazylice będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. 12.30 i 17.00. Ponieważ rygorystycznie wymagane sa przepisy o nie przekraczaniu liczby 50 osób na zgromadzeniach, dlatego w przypadku przybycia znacząco większej liczby osób na poszczególne msze, będą dodatkowe msze św. odprawione o tych samych godzinach w auli Centrum duszpasterskiego. Najpierw jednak sprawdzamy możliwość uczestnictwa we mszy św. w bazylice. W sobotę msza św. z niedzieli o 17.00. Transmisja Mszy Świętej z naszej Bazyliki na żywo będzie o godz. 9.30 oraz Gorzkich Żali o godz. 15.00. Zapraszamy również do codziennego odmawiania Różańca, który transmitujemy na żywo o godz. 20.30 na naszej stronie parafialnej Facebooka

     https://www.facebook.com/parafiagrybow/  

·    W miarę możliwości pogodowych drzwi wejściowe do bazyliki muszą być otwarte na oścież, by wchodząc nie dotykać klamek, także u drzwi wahadłowych.  

·       Warto mieć przy sobie mały pojemnik z płynem dezynfekującym i np po wyjściu z bazyliki lub skorzystaniu z sakramentu pokuty go stosować.  

·   Ponieważ nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi przedświątecznej prosimy wszystkich parafian o korzystanie z tego sakramentu już w tych dniach. Przypominamy, że dyżurujemy w konfesjonale od 6.00 do 7.30, od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.15. W przypadku kolejki zachowujemy odległość ok. dwu metrów od spowiadającego się i stojącego za nami. Zachowując zasady podawane w mediach dbajmy też o zdrowie spowiednika. Nie będzie możliwości spowiadania się w konfesjonale dla osób niedosłyszących.  

·       Caritas bardzo prosi o nabywanie baranków i świec.  

·      „Gośc Niedzielny” dostępny jest tylko w formie internetowej.   

·      Prosimy o przekazywanie wszystkich powyższych informacji innym Parafianom. Bóg zapłać za współpracę i odpowiedzialność za siebie i całą parafię. 

 

                                                                                                            Szczęść Boże

           

Komunikat 1/2020  dnia, 16.03.2020, godz. 18.00

 

W związku z kolejnymi komunikatami i zarządzeniami władz państwowych i kościelnych Ks. Proboszcz informuje i prosi:

  

· Na tej zakładce będą od dzisiaj ukazywać się specjalne Komunikaty Ks. Proboszcza związane z sytuacją epidemiologiczną w odniesieniu do funkcjonowania parafii formułowane w oparciu o najnowsze zarządzenia i komunikaty Państwowe i Kurialne. Wszystkie komunikaty kurialne będą na zakładce „Komunikaty kurialne”. 

·  W miarę możliwości pogodowych drzwi wejściowe do bazyliki muszą być otwarte na oścież, by wchodząc nie dotykać klamek. 

·  Przy konfesjonałach w miarę możliwości należy umieścić pojemnik z płynem dezynfekującym do rąk. Ponieważ takiego płynu nie posiadamy, bardzo prosimy, aby ktoś, kto może, pomógł nam w takie płyny zaopatrzyć się.  

· Ponieważ prawdopodobnie nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi przedświątecznej prosimy wszystkich parafian o korzystanie z tego sakramentu już w tych dniach. Przypominamy, że dyżurujemy w konfesjonale od  6.00 do 7.30, od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.15. W przypadku kolejki zachowujemy odległość ok. dwu metrów od spowiadającego się i stojącego za nami. Zachowując zasady podawane w mediach dbajmy też o zdrowie spowiednika. Nie będzie możliwości spowiadania się w konfesjonale dla osób niedosłyszących. 

·  Caritas bardzo prosi o nabywanie baranków i świec, które nie mogą być źródłem zakażenia. 

·  Prosimy o przekazywanie wszystkich powyższych informacji innym Parafianom. Bóg zapłać za współpracę i odpowiedzialność za siebie i całą parafię.

 

                                                                                                                                                                                     Szczęść Boże

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

niedziela,
02 października 2022

(275. dzień roku)

Święta

Niedziela, XXVII Tydzień zwykły
Rok C, II
Dwudziesta Siódma Niedziela zwykła

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
55407