Z inicjatywy Ks. Prałata Proboszcza Ryszarda Soroty i Księży Współpracowników Ks. Prałata Ryszarda Stasika, Ks. Prałata Dyrektora Pawła Bobrowskiego, Ks. Janusza Szpilowskiego, Ks. Janusza Mąki, Ks. Damiana Pitwora, Ks. Tomasza Rokosza i Ks. Piotra Dymińskiego zostały podjęte działania ku gruntownej przebudowie jednego z mieszkań na plebanii na wewnętrzną kaplicę z Najświętszym Sakramentem. Ks. prałat Proboszcz zdecydował, aby to święte miejsce miało tytuł Chrystusa Najwyższego Kapłana. Celem tego dzieła jest zaspokojenie potrzeb duchowych kapłanów, którzy posługują i posługiwać będą w naszej parafii oraz ułatwienie posługi wobec chorych i umierających, do których o każdej porze, także w środku nocy trzeba spieszyć z posługą sakramentalną. Wstępna zgodę na przygotowanie kaplicy Kuria Diecezjalna wyraziła w październiku br. Prace również zostały rozpoczęte po 20 października. Sprawiły one znacznie więcej trudności niż początkowo przewidywano, a wiązało się zwłaszcza z koniecznością wyburzenia ścian oraz bardzo grubego i solidnego stropu.

Cała koncepcja realizacji dzieła oraz wystroju kaplicy po najmniejszy szczegół to projekt Ks. Prałata Proboszcza, osobiście bardzo mocno zaangażowanego we wszystkie prace i ich nadzór. Wszystkie podstawowe prace zostały wykonane przez firmę P. Janusza Kroka z Siołkowej. Prace stolarskie związane z wystrojem oraz umeblowaniem wykonał P. Adam Matuła, prace elektryczne P. Bogdan Gurbowicz z Siołkowej, a renowację parkietu P. Jacek Panczykowski z Białej Niżnej. We wszelkich pracach pomagał P. Zbigniew Ceremuga. Po równo dwóch miesiącach od rozpoczęcia robót 14.12.2018 r. prace zostały ukończone. Kaplica i jej kompletny wystrój są gotowe. Brakuje tylko mebli, których wykonywanie stolarz już rozpoczął. Wszystko to, co zostało wykonane zyskało bardzo wysoką ocenę u Ks. dr Piotra Drewniaka, Diecezjalnego Konserwatora Zabytków Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Wkrótce otrzymamy odpowiedni dekret erygujący powstanie kaplicy i zostanie ona uroczyście poświecona i oddana do użytkowania. Wszystkim zaangażowanym w jej powstanie z serca dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Dalsze będziemy dołączać z biegiem czasu i wydarzeń.  Bóg zapłać.

01 czerwca 2020

Poniedziałek, IX Tydzień zwykły