Pragniemy z radością poinformować, że Ks. Biskup Ordynariusz na prośbę  Ks. Prałata Proboszcza dopuścił do posługi Nadzwyczajnego Szafarza Eucharystii trzech wybranych  i odpowiednio przygotowanych mężczyzn, którzy w duchu wiary i służby zwłaszcza chorym podjęli się tej posługi. Są to : P. Henryk Liszka – ul. Leszczynowa, i P. Janusz Góra – Równie. P. Andrzej Matusik Gródek (Ropska Góra)Swoją posługę pełni także od wielu lat P. Jan Radzik – Siołkowa. Z ich posługi możemy od dzisiaj korzystać.  Przypominamy przy tej okazji następujące ważne sprawy :

·        Nadzwyczajny szafarz Eucharystii celebruje obrzęd Komunii św. u chorego, bądź  w niektórych przypadkach w świątyni.

·        Szafarz w żadnym wypadku nie ma władzy odpuszczania grzechów, namaszczania chorego czy błogosławienia.

·        Do chorego z zasady umawiamy szafarza, który mieszka najbliżej miejsca zamieszkania chorego.

·        Bezpośrednio z Szafarzem umawiamy się na przybycie do chorego osobiście bądź telefonicznie. Numery telefonów do szafarzy  podane są w gablocie i na naszej stronie internetowej.

·        Szafarza przywozimy swoim pojazdem, zwłaszcza gdy miejsce jest mniej znane i zwłaszcza pierwszy raz,  lub szafarz przyjeżdża swoim samochodem zgodnie z tym jak się umówimy, należy wtedy pomyśleć o wynagrodzeniu za przyjazd.

·        Szafarz jest tym, który określa kiedy i o której godzinie może przyjechać.

·        Podczas obrzędu powinni być wszyscy domownicy od początku do końca gdyż nie ma wtedy spowiedzi.

·        W trakcie drogi, gdy szafarz wiezie Najświętszy Sakrament, czy po obrzędzie nie prowadzimy jakichś rozmów. Nie proponujemy tez posiłku chyba, że na zakończenie objazdu całej grupy chorych.

·        Choremu pomagamy przygotować się do przyjęcia Komunii Św. i za ten dar podziękować.

·        Większość w/w uwag odnosi się także do sytuacji gdy do chorego przyjeżdża kapłan.

·        Szafarz pełni swoją posługę społecznie i nie pobiera z parafii żadnego wynagrodzenia.

NADZWYCZAJNI SZAFARZE EUCHARYSTII PARAFII GRYBÓW

Pan Grzegorz Sołtys - tel. 570 604 538 - ul. Kazimierza Wielkiego

1.     Pan Janusz Góra - tel. 663 603 630 – ul. Równie

2.     Pan Henryk Liszka tel.  693 659 197 – ul. Leszczynowa ( Lizawy)