Ważne aktualne informacje

 ·        Przedszkole zostało w całości wybudowane z funduszy parafialnych, wielkim staraniem włącznie z pracą fizyczną przyszłych pracownic przedszkola, a nawet Ks. Prałata Proboszcza. Jedyna dotacja pochodziła ze spadku po Ś. P. Amalii Ross, który pokrył dokładnie 10 % kosztów.

 ·        Przedszkole, podobnie jak wszystkie placówki niepubliczne będzie otrzymywać dotację państwową na funkcjonowanie, poprzez pośrednictwo samorządów, która wynosi 75 % kwoty jaka jest przekazywana na dzieci w przedszkolu samorządowym, i będzie dla nas wynosić w tym roku ok. 427,91 PLN miesięcznie na jedno dziecko.

 ·        Zatrudnionych będzie przedszkoalu na całym etacie 11 osób, w tym wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska.

 ·        W demokratycznym głosowaniu rodzice wybrali do cateringu stołówkę miejską, która dostarczać będzie wszystkie trzy posiłki.

 ·        Rodzice dopłacają, jak to wielokrotnie było ogłaszane 200 PLN do utrzymania przedszkola, i ok. 180 na wyżywienie, tak jak w innych placówkach. Dementujemy, zatem wszystkie plotki krążące po parafii, a nawet po okolicy że płatności będą sięgały 800 PLN czy pododobnie. To jest nieprawda i prosimy                       o całkowite zaniechanie powtarzania takich rzeczy działających na szkodę przedszkola i parafii.

 ·        Ubolewamy nad nieodpowiedzialnością niektórych rodziców, którzy na podstawie tych plotek lub innych błahych przyczyn rezygnują z przedszkola, na dodatek nikogo o tym nie informując, gdy już wiele zakupów          i spraw formalnych zostało zrealizowanych także z myślą  o ich dzieciach. Czy zatem naprawdę chodzi o dobro dzieci, czy jakaś inna przyczyna za tymi działaniami się  się kryje ?

 ·        W związku z tym mamy jeszcze kilka miejsc wolnych dla dzieci, które mają, co najmniej 2.5 roku życia niezależnie czy są z naszej parafii czy spoza. Informacje bliższe można uzyskać w kancelarii parafialnej. Zachęcamy rodziców, by w trosce o właściwy rozwój swoich dzieci wykorzystać doskonale położony, piękny, dobrze wyposażony obiekt, wykształcona kadrę i wielki wysiłek wielu osób, jaki w budowę i urządzenie przedszkola został włożony.

https://nppgrybow.stronyzklasa.pl/

https://www.facebook.com/NPPGrybow/

 

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

poniedziałek,
01 czerwca 2020

(153. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
13466