Po wielomiesięcznych przygotowaniach projektowo – formalnych i uzyskaniu decyzji budowlanej od Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu w dniu 8.08.2017 ostro ruszyła budowa tak ważnego i potrzebnego obiektu, jakim jest Niepubliczne Trójoddziałowe Przedszkole Parafialne. Przetarg na wykonanie większości prac wygrała firma P. Piotra Główczyka z Siołkowej.  Na dzień 25.09 postęp prac był na tyle zaawansowany, że właśnie w tym dniu wylano płytę I stropu, na którą m.in. weszło 10 t stali zbrojeniowej i 100 kubików betonu. Wraz  z postępem prac wzrasta liczba dzieci zapisywanych do tego przedszkola, które również będzie prowadzić oddział integracyjny, jest ich obecnie ponad 60 na 70 miejsc. Bardzo dużo osób, w tym wielu młodych, wysoko wykwalifikowanych, nierzadko ze znacznym już stażem zawodowym ubiega się o pracę w tej instytucji. Na 11 planowanych etatów jest złożone ok. 60 CV i podań o pracę. Przedszkole planujemy poświęcić i otworzyć 1. 09.2017 roku. Zostało mu już wstępnie nadane imię Świętych Dzieci Fatimskich.  Wszelkich informacji na temat przedszkola udziela Ks. Proboszcz pod nr tel. 698 688 363.

18 grudnia 2017

Poniedziałek, III Tydzień Adwentu Rok B, II Dzień Powszedn