III Niedziela Adwentu - 17.12.2017 r.

1.           Dzisiaj Msze św. w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. O 17.00 Msza św. wieczorna z nieszporami niedzielnymi. Zapraszamy do udziału w roratach. W tym tygodniu poranne roraty będą o 6.00, a wieczorem o 17.00. Przed bazyliką do nabycia świece wigilijne: małe ofiara 5 PLN i duże, czerwone – ofiara 12 PLN.W imieniu władz miasta przypominamy także o dzisiejszej wigilii na grybowskim rynku, która rozpocznie się o 14.00.

2.           W poniedziałek i wtorek w naszych sklepach Parafialny Oddział Caritas we współpracy ze Szkolnymi Kołami Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności. Prosimy o życzliwość i otwartość także wobec posługującej młodzieży. Paczki będą wydawane w sali pod plebanią w środę
w godzinach od 10.00 – 12.00.

3.           We wtorek o 16.45 koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej Roraty.

4.           W środę o 16.15 modlitwę różańcowa poprowadzi Arcybractwo Różańcową. O  16.45 nowenna do NMP i roratnia, sanktuaryjna Msza św. wspólnotowa, na którą intencje w zakrystii można składać do ostatniej chwili.

5.           W czwartek o 16.45 nowenna do Św. Michała Archanioła.

6.           W sobotę, o godz. 6.00 rano ostatnie roraty dla wszystkich, z kazaniem
i nowenną do Dzieciątka Jezus. Na dzieci w tym dniu będzie czekała mila niespodzianka. Ofiary na tacę z tej Mszy św. przeznaczone będą na cele parafialne.

7.           W przyszłą niedzielę przypada wigilia Świat Bożego Narodzenia. Msze św. w bazylice i kościołach pomocniczych jak w każdą niedzielę. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 17.00. Mimo niedzieli starajmy się wigilię przeżyć w duchu naszych zwyczajów, na pierwszym miejscu stawiając wigilijną wieczerzę z modlitwą, czytaniem Pisma św. i łamaniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. O 23.30 zapraszamy do bazyliki na modlitewno – muzyczne kolędowe czuwanie, które poprowadzi młodzież. O 24.00 Msza św. zwana Pasterką. Przybądźmy jak najliczniej
z rodzinami i gośćmi. Na pasterce w całej Polsce ofiary składane są na Fundusz obrony życia nienarodzonych. Kapłan przewodniczący Eucharystii o północy, będzie modlił się za wszystkich pielgrzymów grupy 26, którzy w tym roku pielgrzymowali na Jasną Górę.

8.           Wczoraj rozpoczęły się spowiedzi w parafiach naszego dekanatu, na które w ramach tzw. „odrobku”, także my wyjeżdżamy. Będą one trwać, aż do czwartku. Natomiast w piątek i sobotę będzie spowiedź w naszej parafii przez cały dzień ze zwyczajowymi przerwami z udziałem kapłanów
z dekanatu i księży Rodaków. Prosimy, aby wszyscy skorzystali w tych dniach ze świątecznej spowiedzi, gdyż w niedzielę ze względu na inne zajęcia kapłanów i w bazylice oraz czterech innych miejscach, które obsługujemy nie będzie praktycznie żadnej możliwości skorzystania
z tego sakramentu.

9.           Do skarbony Św. Antoniego tradycyjnie przez cały adwent możemy składać swoje ofiary na świąteczne paczki żywnościowe dla ubogich.
Bóg zapłać za otwartość waszych serc. Dziękujemy także Parafialnemu Oddziałowi Caritas za przeprowadzenie akcji odwiedzin ponad 150 osób chorych i starszych w parafii. Dziękujemy również tym, którzy służyli
w tej akcji swoimi pojazdami. Dziękujemy dwóm rodzinom za ofiary na przedszkole, kilku rodzinom za ofiarowane zabawki, a wszystkim za dzisiejszy dar na tacę.

10.      Spotkania w tym tygodniu:

Wtorek 18.00 Młodzi dla Misji

Środa 17.00 uczniowie klasy 6 i 7 w ramach przygotowania do
s. bierzmowania.

Piątek 17.00 uczniowie klasy III gimnazjum w ramach przygotowania do
s. bierzmowania.

11.      Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

Przy Św. Antonim najnowszy numer bardzo dobrego czasopisma dla    młodzieży „ Miłujcie się”  oraz zanany dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”  ort raz książka „ Wszystko o Jezusie Chytrusie”.

12.      Proszono, aby ogłosić: Ks. Włodzimierz Chwałek, wikariusz w parafii Stróże, w dniach 14 – 23 kwietnia 2018 r. organizuje pielgrzymkę samolotową do Grecji – śladami świętego Pawła Apostoła. Koszt 1600 zł i 600 euro. Więcej informacji u organizatora.

13.      Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Jozef Igielski. Dobry Jezu

a nasz Panie…