Niedziela Biblijna 15.04.2018 r.

1.     1. Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Mszę św. jak w każdą niedzielę O 16.00 z racji przypadającej dzisiaj niedzieli biblijnej Grupa Biblijnai wszyscy chętni będą mogli w bazylice czytać na głos List do Rzymian w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska czyta Biblię”. Serdecznie zapraszamy.

We    2. We wtorek o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i msza św. z okolicznościowym kazaniem.

3.      W środę o 18.00 Nowenna do NMP po niej Msza św. wspólnotowa, na którą intencje można składać do ostatniej chwili.

4.      W czwartek o 18.00 nowenna do Św. Michała Archanioła.

5.      W sobotę jak słyszeliśmy nastąpi w Tarnowie uroczyste rozpoczęcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Dekanat organizuje autobus na wyjazd. Chętni proszeni są, aby do środy zapisać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6.      W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy dzień modlitw o powołania. Ofiary na tacę z tego dnia w naszej diecezji przeznaczone są na utrzymanie WSD w Tarnowie.

7.      Spotkania w tym tygodniu:

Dzieci komunijne ze Sz. Podst. nr 1 wraz z rodzicami: kl. IIIa – poniedziałek 17.00; IIIb – poniedziałek 18.00; IIIc - środa 17.00; IIId – środa 18.00. Dzieci komunijne z Siołkowej kl. 3a i 3b – wtorek, godz. 17.00.

Kandydaci do Bierzmowania z kl. III gimnazjum z Siołkowej i Grybowa wraz z rodzicami w piątek o godz. 18.00.

poniedziałek  17.00  Parafialny Oddział Caritas. poniedziałek 18.30 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej:

wtorek 18.30 Grupa Biblijna oraz młodzieżowa grupa misyjna MdM

czwartek 17.00 Ministranci starsi

sobota 8.00 Lektorzy

8.      8. Wraz z  Księżmi Opiekunami Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii Ks. Januszem Mąką i Ks. Damianem Pitworem zwracamy się po raz kolejny z serdeczną prośba do rodziców o pomoc w temacie obowiązkowego służenia chłopców zwłaszcza w dni powszednie, co uroczyście przyrzekali i udziału w cotygodniowych zbiórkach, co także jest ich obowiązkiem. Jak widzą to zwłaszcza uczestniczący we mszach św. w dni powszednie i nam często sygnalizują sytuacja w tym roku szkolnym jest bardzo niedobra. Liczymy na Was.

9.Dzisiaj pragniemy podziękować w imieniu Ks. Antoniego Lichonia za ofiary złożone na działalność misyjną w Peru. Pewnej osobie za ważny rzeczowy dar dla przedszkola. Pewnej zmarłej osobie za pozostawioną ofiarę na potrzeby parafii. Wszystkim za dzisiejsze inwestycyjne ofiary na przedszkole.

10. Niektóre intencje mszalne: poniedziałek, 18.00 + Ks. Józef Dudek w r. śm. od Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Grybowie; wtorek, 7.00 w int. czcicieli św. Antoniego; środa, 7.30 + Ks. Józef Dudek od Caritasu; środa, 18.00 + Ks. Józef Dudek od Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

11.Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcamy do nabywania i lektury.

12. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności pochodząca z Siołkowej +Maria Wastag oraz + Antoni Dziedziak z oś. 600-lecia, którego pogrzeb będzie w bazylice w środę o godz. 15.00. Dobry Jezu...

piątek,
20 kwietnia 2018