18.11.2018 r. XXXIII Niedziela Zwykła

1.           Dzisiaj Msze św. w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. O 16.30 wypominki listopadowe z różańcem, o 17.00 Msza św. wieczorna.

2.           Przez cały miesiąc w bazylice różaniec z wypominkami listopadowymi
o 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

3.           Codziennie, do soboty trwamy na nowennie do Św. Katarzyny przed uroczystością odpustową ku jej czci. Modlimy się rano po mszy św.
o 6.30 i przed mszą św. wieczorną.

4.           We wtorek o 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej Msza św.
z okolicznościowym kazaniem.

5.           W środę o 17.00 nowenna do NMP i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili. Również w środę przypada dzień imienin naszych Księży Wikariuszy: Ks. Janusza Mąki i Ks. Janusza Szpilowskiego. Z tej okazji Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie, a msze św. w ich intencji będą odprawione o 6.30 z int. wspólnoty kapłanów.

6.           W sobotę celebrować będziemy odpust parafiny ku czci naszej Patronki Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msze św. odpustowe w bazylice będą
o 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00 uroczysta suma z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i dziękczynnym Te Deum. Na mszach przedpołudniowych kazania wygłosi Ks. Prałat Zbigniew Guzy, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa trzeźwości Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Natomiast po południu o 17.00  nastąpi przyjęcie do grona lektorów ponad 60 chłopców z naszego dekanatu i naszej parafii. Tej uroczystości przewodniczył będzie Ks. Prałat Dziekan.

7.           Również w sobotę od 18.30 do 23.00 odbędzie się Dekanalne spotkanie młodzieży w Kąclowej. W programie modlitwa w kościele i zabawa taneczna w szkole. Zapisy u ks. Tomasza do piątku.

8.           W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - Święto Patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz LSO. Jest to zarazem ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.

9.           Dzisiaj dziękujemy pewnej rodzinie z ofiarę 500 euro na cele parafialne,

zwłaszcza na kaplicę na plebanii, oraz dwóm pewnym rodzinom za ofiary po 300 PLN na ten cel, mieszkańcom Podchełmia na prace tam wykonane, a wszystkim za dzisiejszą parafialną składkę inwestycyjną.

10.      Spotkania w tym tygodniu:

Czwartek: PDRW – g. 15.30

Czwartek: Ministranci starsi - 16.00

Piątek: Chór Parafialny – g. 17.30

Piątek: Kandydaci na ministrantów - 17.45

Sobota: Ministranci młodsi – 8.15

11.      Niektóre intencje mszalne:

w intencji solenizantów ks. Janusza Mąki i ks. Janusza Szpilowskiego w środę o 6.30 od wspólnoty kapłańskiej i o 17.00 od I i II Kręgu Domowego Kościoła; w przyszłą niedzielę o godz. 9.30 w int. Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Asystenta Ks. Prałata Proboszcza z okazji Święta Patronalnego, a na Zagórzu o 11.00                   za śp. O. Franciszka Pietrucha od wiernych z Zagórza.

12.      Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

13.      Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Maria Matiaszek , Maria Skrzeczyńska i śp. Eugeniusz Oleksy. Dobry Jezu…

wtorek,
20 listopada 2018