Get Adobe Flash player

XXIV Niedziela Zwykła

1.     Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Msze św. jakw każdą niedzielę. Dzisiaj także odpust w Ptaszkowej. Suma o godz. 11.00.

2.     We wtorek przypada wspomnienie Św. Stanisława Kostki – Patrona Polskiej Młodzieży. O 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w int. studentów o Boże błogosł. w roku akademickim. O 19. 00 w Centrum Duszpasterskim spotkanie wszystkich rodziców ministrantów. Zaprasza ks. Damian.

3.     W środę 16.30 spotkanie Członków Arcybractwa Różańcowego. w domu duszpasterskim. Prosimy o liczniejszą obecność, prosimy także o włącznie się w fundację renowacji starożytnej Księgi tegoż Arcybractwa. O 17.20 Arcybractwo poprowadzi modlitwę różańcową w bazylice. O 18.00 nowenna do NMP i Msza św. wspólnotowa, na którą w zakrystii intencje możemy składać do ostatniej chwili.

4.     W czwartek o godz. 16.00 na plebanii spotkanie dla wszystkich katechetów z naszej parafii. Natomiast o godz. 18.00 kolejne spotkanie Parafialnych Zespołów Synodalnych. Rozpoczęcie mszą św. w bazylice, ciąg dalszy w Domu Duszpasterskim. Również w czwartek o 18.00 nowenna do Św. Michała Archaniola.

5.     W sobotę będziemy przeżywać powakacyjny dzień chorych. Spowiedź dla chorych w bazylice od godz. 8.15, następnie o 9.00 msza św. z błogosławieństwem lourdskim. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 10.00. Prosimy osoby te zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6.     W przyszłą niedzielę o 9.30 msza św. w int. osób, które modliły się przy kapliczce na Molówce natomiast o 11.00 msza św. z kazaniem dla dzieci.

7.     Spotkania w tym tygodniu:

Grupa Biblijna – wtorek, godz. 19.00

Młodzi dla Misji i MdM2 - środa, godz. 18.30

Spotkanie formacyjne przed sakramentem bierzmowania klasy 3 gimnazjum i kl. 8 w piątek o godz. 18.00 wraz z rodzicami.

Pani mgr Eliza Fyda zaprasza młodzież od kl. 8 do zaangażowania się w śpiew w młodzieżowym chórze. Pierwsze spotkanie w piątek o 17.00 w centrum duszpasterskim.

Schola dziecięca – sobota, godz. 10.00

8.     Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

9.     Proszono by ogłosić: Wyjazd pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej dnia 22 września (sobota) o godz. 5.00 rano z przystanku przy plebani.

10.                Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Karol Łojek

Pielgrzymka do Włoch

Włochy - 9 dni   (1 nocny przejazd / Rzym : środa)

„50 rocznica śmierci, 100 rocznica uzyskania stygmatów - Św. O.Pio ;

40 rocznica wyboru Papieża Św. JP II”

Termin :   19 -27.10.2018

 

Wenecja –Padwa – Loreto – Manoppello -  Lanciano - S.G. Rotondo –Monte San Angelo - Castel Petroso - Monte Cassino - Rzym – Cascia -Asyż – San Marino

 

1. DZIEŃ  19.10. (piątek) Wyjazd z Polski  .  (godz. 6,oo) przejazd  przez terytorium Słowacji, Austrii  w okolice Wenecji , zakwaterowanie , obiadokolacja i nocleg..

 

2. DZIEŃ  20.10.  (sobota)  Śniadanie. Przejazd Padwy, zwiedzanie : Plac Prato, Bazylika Św.Antoniego /Msza Święta/.  Przejazd do Wenecji. Zwiedzanie Wenecji: przepłynięcie statkiem do placu Św. Marka- Kanał Grandę, Bazylika Św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto, spacer przez centrum historyczne. Przejazd w okolice Rimini (Największy kurort nad Adriatykiem), obiadokolacja, nocleg.

 

3. DZIEŃ 21.10.(niedziela) Śniadanie, przejazd do Loreto, zwiedzanie: Bazylika Domku MB /Msza Święta/, cmentarz żołnierzy polskich. Przejazd do Manoppello – zwiedzanie Sanktuarium „Świętego Oblicza”. Przejazd do Lanciano, zwiedzanie miejsca „Cudu Eucharystycznego" , przejazd do S.G. Rotondo, obiadokolacja, nocleg.

 

4. DZIEŃ 22.10.  (poniedziałek) Śniadanie, zwiedzanie sanktuarium O. Pio / Msza Święta/, czas wolny. Przejazd na Monte San Aglelo – zwiedzanie miasta , oraz   Sanktuarium Michała Archanioła. Powrót do  hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

5.DZIEŃ 23.10. (wtorek)  Śniadanie. Przejazd do Castel Petroso –  nawiedzenie Sanktuarium MB Bolesnej / Msza Św/.. Przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie Opactwa Św. Benedykta oraz cmentarza żołnierzy polskich. Przejazd do Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

 

6. DZIEŃ  24.10. (środa) Śniadanie, udział w audiencji generalnej na placu Św. Piotra /uzależnione od obecności Papieża/. Zwiedzanie „Wiecznego Miasta":  Bazylika Św. Jana na Lateranie, Święte schody, Bazylika Santa Maria Maggiore, Koloseum, Łuk Konstantyna, Piramida, Bazylika Św. Pawła za Murami, Kościół Santa Maria in Cosmedin- „Usta Prawdy", Kapitol, Fora Cesarskie, Plac Wenecki, Kwirynał, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański-schody. Przejazd do hotelu – obiadokolacja o nocleg.

 

7. DZIEŃ 25.10. (czwartek) Śniadanie,  Msza Święta w Bazylice Św. Piotra , przy Grobie Świętego JP II,  Watykan: Bazylika i Plac Św. Piotra. Czas wolny na zakupy.  Przejazd do Casci , zwiedzanie Sanktuarium Św. Rity ,przejazd do Asyżu. Zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg.

 

8. DZIEŃ 26.10. (piątek) Śniadanie, zwiedzanie Asyżu: Bazylika MB Anielskiej /Msza Święta/, Bazyliki Św. Klary i Św. Franciszka, spacer przez centrum historyczne, czas wolny. Przejazd do Republiki San Marino, zwiedzanie, degustacja likierów, czas wolny na zakupy

 . Przejazd nocą przez terytorium Austrii i Słowacji do Polski.

 

9. DZIEŃ 27.10. (sobota)  W drodze powrotnej  posiłek, przyjazd do Polski , Msza Święta . Przyjazd do Grybowa w godz. popołudniowych.

 

Cena :  1.750zł + 30 € (Zapisy w kancelarii. Spotkanie organizacyjne będzie ogłoszone. Wszelkie zapytania pod nr. tel. 506841122)

Cena  obejmuje:

7 noclegów Hotel *** ( pokoje 2,3-  osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, transport autokarem (video, WC, barek, klimatyzacja) ubezpieczenie (NW, KL) , opieka pilota- przewodnika, opłaty wjazdowe do miast, statek w Wenecji. Zestawy TOUR-GUIDE.

Po Rzymie jeździmy autokarem !!

Uwaga:

• Pilot może zmienić kolejność realizacji programu

• Cena nie obejmuje wina do kolacji

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

czwartek,
20 września 2018

(263. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
653920