XII Niedziela Zwykła - 25.06.2017r. (niedziela modlitwy w intencji V synodu diecezji tarnowskiej)

1.     Serdecznie witamy wszystkich gości przybyłych do naszej parafii na czas wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy do udziału w liturgii nawiedzania bazyliki, czy także zwiedzenia pięknego parafialnego muzeum.

2.     Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Msze św. jak w każdą niedzielę. Dzisiaj także odpust na Podchełmiu, suma o 11.00. Po Mszach św. ministranci rozdają obrazki z modlitwą za synod i jego owoce.

3.     Do końca czerwca litanię do NSPJ odmawiamy po Mszy o 6.30 i śpiewamy
o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.     We wtorek o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej Msza św.
z okolicznościowym kazaniem.

5.     W środę o 18.00 nowenna do NMP, po nie sanktuaryjna Msza św. wspólnotowa, na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili.

6.     W czwartek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
W bazylice Msze św. z okolicznościowym kazaniem 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00.
W naszej świątyni, ze względu na tytuł bazyliki można w tym dniu zyskać odpust zupełny. Jest to również dzień odpustu w naszej pięknej kaplicy na Podjaworzu. Msze św. odpustowe o 8.00 i o 11.00 suma z procesją.
Ks. Damian i mieszkańcy Podjaworza serdecznie zapraszają do licznego udziału. Ofiary na tacę składane w tym dniu to tzw. Świętopietrze, czyli dar całego Kościoła na potrzeby Ojca Świętego.

7.     29.06 przypada również dzień imienin Ks. Prałata Dyrektora ZOL Caritas Pawła Bobrowskiego i Ks. Prefekta Piotra Cichonia. Solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Waszej życzliwości i modlitwie. Msze św. za Solenizantów od Wspólnoty Kaplanów grybowskich zostaną odprawione w tym dniu o 6.30. Natomiast o 8.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, które wyjeżdżają nad morze z ks. Damianem i młodzieży, która wyjeżdża do Francji i Hiszpanii z ks. Piotrem. Zapraszamy wszystkich uczestników wyjazdów i ich Rodziców, będzie uroczyste błogosławieństwo.

8.     Również w Uroczystość Piotra i Pawła o 19.00 w bazylice odbędzie się koncert młodych Organistów z Klasy Organów Państwowej Szkoły Muzycznej
z
  Nowego Sącza zorganizowany przez jej wykładowcę, naszego rodaka organistę, P. Kamila Madonia. W programie usłyszymy wielkie preludia i fugi, kontemplacyjne fantazje oraz wirtuozowskie toccaty. Zapraszamy do udziału,
a na koniec oprócz braw będzie można wesprzeć młodych artystów swoimi datkami.

9.     W sobotę przypada I sobota miesiąca. O 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i modlitwa za rodziny, zwłaszcza te, spodziewające się potomstwa i o dar potomstwa proszące.

10. Również od soboty do 9 lipca będzie się odbywał Wielki Odpust Tuchowski. Szczegóły nabożeństw na plakacie.

11. W przyszłą I niedzielę miesiąca o 14.00 w Centrum Duszpasterskim naszej parafii Dzień skupienia dla narzeczonych. Ofiary na tacę z tego dnia, jak
w każdą pierwszą niedzielę przeznaczone są na działalność Kurii Diecezjalnej
w Tarnowie.

12. Dzisiaj bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację i przebieg Uroczystości Bożego Ciała i całą oktawę. Dziękujemy także Spółdzielni Handlowo – Usługowej Składnica za ofiarę na budowę przedszkola parafialnego złożoną
z okazji 105 – rocznicy powstania Spółdzielni.

13. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oddział w Grybowie dziękuje wszystkim osobom i instytucjom za pomoc w zorganizowaniu Festynu Rodzinnego
w Starym Sączu. Dochód z festynu jest przeznaczony dla rodzin potrzebujących pomocy, a szczególnie dla osób niepełnosprawnych. Ze strony parafii dziękujemy naszemu oddziałowi Stowarzyszenia Rodzin katolickich,
za znaczące i gorliwe zaangażowanie się w organizację diecezjalnego festynu
i służbę rodzinom.

14. Sokół Grybowski zaprasza do udziału w II rajdzie rowerowym Grybów
i okolice, który odbędzie się 9 lipca. Zapisy do 30 czerwca. Organizator prosi
o wypełnienie karty zgłoszenia dostępnego na profilu facebook- a. Szczegóły rajdu są dostępne również na plakatach.

Do 3 lipca można zapisywać się na V Pielgrzymkę Rowerową z Grybowa do Częstochowy organizowaną przez Sokoła Grybowskiego. Termin pielgrzymki 26-28 lipca. Zgłoszenia telefoniczne do pana Tomasza pod numer: 508102633.

15. Proszono, by poinformować, że warsztat Terapii zajęciowej przy Karpatach przyjmie osoby niepełnosprawne do uczestniczenia w zajęciach warsztatu. Więcej informacji w gablocie.

16. Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Przy Figurze Św. Antoniego mamy nowy numer czasopisma „Miłujcie się” oraz znany
i ceniony przez wielu dwumiesięcznik „Któż jak Bóg” w cenie 5 PLN.

17. Ks. Damian informuje, rodziców dzieci wyjeżdżających do Kołobrzegu, że
w czwartek o 19.30 na parkingu przy plebanii będzie pakowanie bagaży,
i wyjazd o godz. 20.00.

18. W poniedziałek o 13.30 będzie w bazylice pogrzeb śp. Piotra Gruszki, który długie lata przebywał w Caritasie oraz śp. Stanisław Lichoń zamieszkały Biała Wyżna 177, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 15.00. Dobry Jezu a nasz Panie …