XIX Niedziela Zwykła - 13.08.2017r.

1.      Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Msze św. jak w każdą niedzielę. O 18.00 niedzielna Msza św. wieczorna. Natomiast o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo fatimskie składające się z mszy św. o Matce Bożej i Procesji Różańcowej ze światłem. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

2.      We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej. Święto obowiązkowe. Msze św. w bazylice i kościołach pomocniczych jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy sw. poświęcenie ziół i kwiatów. Wiązanki do poświęcenia będzie można tradycyjnie nabyć przy bazylice przed każdą Mszą św. u naszych harcerek. Jest to również Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji o godz. 9.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za poległych żołnierzy z intencji P. Burmistrza Miasta i P. Wójta Gminy Grybów. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik poległych i złożenie kwiatów. W tym dniu odpust w Kąclowej suma o 11.00.

3.      W środę o 18.00 nowenna do NMP, po niej sanktuaryjna Msza św. wspólnotowa, na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili.

4.      We czwartek wyrusza XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę.

Ks. Piotr przewodnik grupy 26, której patronuje święta Katarzyna Aleksandryjska informuje, że wyjazd autokarami do Tarnowa zapisanych pielgrzymów będzie 17 sierpnia w czwartek o 4.45. przy plebani w Grybowie. Przez najbliższe dni na stoliku przy obrazie Matki Bożej Grybowskiej można składać na kartkach intencje, które będą polecane na pielgrzymce. W łączności z pielgrzymami
i w intencji pielgrzymów będziemy się modlić codziennie w czasie krótkiego apelu po Mszy św. wieczornej.

5.      Pozostało kilka miejsc w drugim autokarze do Częstochowy na wejście pielgrzymów 25 sierpnia. Zapisy i odbiór biletów w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Koszt 50 zł od osoby. Godzina wyjazdu autokarów będzie podana w najbliższą niedzielę.

6.      W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę parafialnego przedszkola. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie tej inwestycji. Dziękujemy także kilku rodzinom i osobom za ofiary indywidualne na ten cel, również, te wpłacane na konto parafialne.

7.      Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

8.      Proszono, by ogłosić, że Zespól Szkół Ogólnokształcących w Bobowej ogłasza zapisy do bezpłatnej Szkoły Policealnej w ciekawych zawodach. Bliższe informacje w szkole.

sobota,
19 sierpnia 2017