XXIX Niedziela Zwykła - 22.10.2017r. Światowy Dzień Misyjny

1.      Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych msze św. jak w każdą niedzielę. Po południu o 16.30 nabożeństwo różańcowe i msza św. wieczorna. Po mszach św. ofiary na prowadzone przez Ks. Pawła dzieła misyjne przy bazylice zbierać będzie młodzież z grupy Młodzi dla Misji, która przygotowała także słodkie upominki dla wszystkich ofiarodawców. W imieniu Ks. Pawła i jego parafian z serca dziękujemy za Wasze ofiary. Przypominamy również, że dzisiaj w godz. 8.00 do 13.30 w Szkole Podstawowej nr 1 odbywa się akcja oddawania krwi, na którą serdecznie zapraszamy.

2.      We wtorek o 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej różaniec i msza św.

W środę w naszej diecezji przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. O 16.45 nowenna do NMP, a następnie różaniec i Msza św. wspólnotowa, na którą intencje można składać do ostatniej chwili w zakrystii. W czwartek o 16.45  nowenna do Św. Michała Archanioła.

3.      W minioną niedzielę, podobnie jak we wszystkich parafiach naszej diecezji wybieraliśmy nową Radę Parafialną na kolejne pięć lat. Po uwzględnieniu oddanych przez was 495 głosów i uwzględnienia reprezentacji wszystkich rejonów naszej parafii do Rady powołujemy 29 osób. A są to Państwo :

Bodziony Sławomir

Skraba Czesław

Sus Beata

Wojtarowicz Marta

Wszystkim wybranym do Rady dziękujemy za kandydowanie i gratulujemy wyboru do tego bardzo ważnego w każdej parafii gremium.

4.      Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ukończyliśmy remont pomieszczenia kotłowni w bazylice przygotowując także dwa ważne pomieszczenia, jedno to odpowiednio urządzona toaleta, a drugie to pomieszczenie socjalne dla Pani Sprzątaczki. Toaleta będzie dostępna podczas wszystkich nabożeństw przed i po nich, oraz w przerwach pomiędzy nabożeństwami w niedziele i święta. W pozostałym czasie z wiadomych względów będzie zamknięta. Koszt wykonanych prac to łącznie kilkanaście tysięcy złotych.

5.      Spotkania w tym tygodniu:

Wtorek 18.00 – Grupa biblijna; 18.30 – Młodzi dla Misji

Środa 16.00 – Ministranci młodsi

Czwartek 16.00 – Ministranci starsi

Piątek godz. 17.00 – Klasa III Gimnazjum; 18.00 – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

19.00 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

6.      Informujemy młodzież oraz rodziców, że 31 października we wtorek w Ptaszkowej od 19.30 – 21.00 będzie dekanalne spotkanie młodzieży: „NOC ŚWIĘTYCH”. Zapisy u ks. Piotra. Koszt autokaru 5 zł. Serdecznie zapraszamy.

7.      Prasa katolicka do nabycia przy Figurze Matki Bożej Fatimskiej. Przy św. Antonim mamy nowy numer dwumiesięcznika dla młodzieży „Miłujcie się”. Serdecznie polecamy.

8.      Zbliża się miesiąc listopad. Pamiętajmy o duchowej pomocy zmarłym. Jedną form tej pomocy jest modlitwa wspominkowa listopadowa i roczna. Na wypominki roczne polecajmy tylko najbliższych czy ostatnio zmarłych, na wypominki listopadowe wszystkich pozostałych, o których chcemy pamiętać. Kartki wypominkowe są wyłożone bazylice. Wypełniamy je bardzo czytelnym pismem i składamy w zakrystii, kancelarii parafialnej i u Księży. Nie rzucamy wypominków na tacę. Dziękujemy też za tradycyjne ofiary przy tej okazji składane.

9.      Dyrekcja oraz Rada Rodziców Szkoły Podst. nr. 1 w Grybowie zapraszają na kiermasz stroików i wiązanek nagrobnych. Kiermasz odbędzie się w najbliższy poniedziałek i wtorek w godzinach 8.00 – 15.00 w budynku szkoły podstawowej. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na odmalowanie korytarzy szkolnych.

10.W minionym tygodniu zmarli śp: Radziak Józef, Mieczysław Bochyński, Maria Jawor.

23 października 2017

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn