V niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2020 r.

1.            Dzisiaj Msze św. w bazylice o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i wieczorem o 18.00. Przypominamy, że wewnątrz bazyliki, zgodnie z zarządzeniami państwowymi i kościelnymi, we Mszy Świętej może brać udział tylko 5 osób. W kaplicach pomocniczych Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nie ma nabożeństwa Gorzkich Żali. Będziemy też mogli włączyć się w transmisję Mszy Świętej o godz. 9.30 i Gorzkich Żali o godz. 15.00 poprzez link podany na stronie internetowej.. Zapraszamy także do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 transmisja na żywo poprzez Facebooka.

2.            W tygodniu wszystkie Msze św. będą się odbywać wg. normalnego porządku.

3.            W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. W czwartek modlimy się o powołania. W I piątek Msze św. wotywne o NSPJ z okolicznościowym kazaniem o 6.15, 7.00 i 18.00. Natomiast o godz. 19.00 odprawimy Drogę krzyżową w kaplicy na Plebanii, która będzie transmitowana przez profil fb.

4.            W piątek przypada wspomnienie Św. Ryszarda Biskupa – Patrona Ks. Prałata Proboszcza i Ks. Prałata Penitencjarza. Dziękując Czcigodnym Solenizantom za ofiarną posługę w naszej parafii składamy im serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie. Z tej okazji zostały zamówione liczne Msze św. I tak: za ks. Prałata Proboszcza w piątek o 6.30 od Parafialnego Oddziału Caritas, od Arcybractwa Różańcowego, od Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; o godz. 7.00 od Czcicieli Św. Antoniego, od Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej; o godz. 18.00 od Rady parafialnej, od Kręgów Domowego Kościoła; w niedzielę o 7.00 w Caritasie od chorych i o 11.00 od PDRW; W int. Ks. Prałata Ryszarda Stasika w piątek o 6.30 od Arcybractwa Różańcowego, od Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; o godz. 7.00 od Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej; o godz. 18.00 od Rady parafialnej, od Kręgów Domowego Kościoła i od grupy biblijnej oraz o godz. 18.00 w piątek za Solenizantów od wspólnoty kapłańskiej.

5.            Przypominamy, że wszelkie sprawy kancelaryjne za wyjątkiem pogrzebu załatwiamy przez telefon w godzinach jej urzędowania.

6.            Do skarbony Św. Antoniego i u Matki Bożej Fatimskiej przez cały Wielki Post, jako swoją jałmużnę możemy składać datki na świąteczną pomoc ubogim w tym również na pomoc dla mieszkańców Syrii.

7.            W bazylice można nabywać baranki i paschaliki w ramach Świątecznego dzieła pomocy dzieciom Caritas. Ofiara, o którą wraz z Caritas prosimy to przynajmniej 5 PLN.

8.            Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Anna Truchan, której pogrzeb odbędzie się jutro o 14.00.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2020 r.

1.            Dzisiaj Msze św. w bazylice o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i wieczorem o 17.00. Przypominamy, że wewnątrz bazyliki, zgodnie z zarządzeniami państwowymi i kościelnymi, we Mszy Świętej może brać udział tylko 5 osób. W kaplicach pomocniczych Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nie ma nabożeństwa Gorzkich Żali. Będziemy też mogli włączyć się w transmisję Mszy Świętej o godz. 9.30 i Gorzkich Żali o godz. 15.00 poprzez link podany na stronie internetowej.. Zapraszamy także do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 transmisja na żywo poprzez Facebooka.

5.            Do skarbony Św. Antoniego i u Matki Bożej Fatimskiej przez cały Wielki Post, jako swoją jałmużnę możemy składać datki na świąteczną pomoc ubogim w tym również na pomoc dla mieszkańców Syrii.

6.            W bazylice można nabywać baranki i paschaliki w ramach Świątecznego dzieła pomocy dzieciom Caritas. Ofiara, o którą wraz z Caritas prosimy to przynajmniej 5 PLN.

7.            Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Anna Truchan, której pogrzeb odbędzie się jutro o 14.00. Dobry Jezu…

czwartek,
02 kwietnia 2020