VI Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Odpustowa ku czci MB Przedziwnej 21.05.2017r.

1.     Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Msze św. jak w każdą niedzielę. O 11.00 suma odpustowa z procesją eucharystyczną wokół bazyliki. Z tego względu dzisiaj msza św. z godz. 12.30 będzie odprawiona o 13.00. O 17.30 Nabożeństwo majowe i o 18.00 Msza św. wieczorna.

2.     W poniedziałek, wtorek i środę obchodzić będziemy kwartalne dni modlitw o urodzaje, tzw. dni krzyżowe. Przed mszami wieczornymi odprawimy procesje do krzyża w poniedziałek przed plebanią, we wtorek na cmentarz i w środę do krzyża misyjnego.

3.     We wtorek koronka do Miłosierdzia Bożego i majówka podczas procesji.

4.     W środę, o 17.45 nowenna do NMP, potem procesja z majówką i sanktuaryjna Msza św. wspólnotowa, na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili. W środę modlimy się także za kościół w Chinach.

5.     W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlić się będziemy po mszy św. o 6.30 i w połączeniu z nabożeństwem majowym.

6.     W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.00 msza św. z kazaniem dla dzieci.

7.     Niektóre intencje mszalne: W int. mieszkańców Białej Wyżnej po obu stronach drogi o szczęśliwe urodzaje – poniedziałek, godz. 18.00; w int. czcicieli św. Antoniego – wtorek, godz. 7.00;

8.     Spotkania w tym tygodniu: Kandydaci na ministrantów w poniedziałek o 17.00; Młodzi dla Misji – środa o 19.00; ministranci – czwartek o 17.00; Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary – piątek o 16.30; Lektorzy - sobota o 8.00.

9.      Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Natomiast przy Św. Antonim, w zakrystii i przed bazyliką możemy dzisiaj nabyć w cenie 7 złotych piękną pamiątkę z odpustu, jaką jest książeczka z bogatym życiorysem św. Katarzyny naszej głównej Patronki, nowenna ku jej czci i wiele modlitw oraz pieśni jej dedykowanych. Jest to pewien duchowy komplet z nowenną do Matki Bożej Przedziwnej, którą już od dłuższego czasu możemy nabywać przy św. Antonim. Podobnie jak nowennę do Matki Bożej tą książeczkę pieczołowicie i pięknie opracował P. Grzegorz Szczecina, nasz parafianin, doktorant na KUL-u, korzystając m.in. z tekstów Ks. Kaźmierczyka. Gorąco polecamy.

10.W odpowiedzi na pytania wiernych odnośnie nieobecności Pana Organisty w poniedziałki, Ks. Proboszcz informuje, że jest to podyktowane wymogami prawa pracy i statutu organistów diecezji tarnowskiej, które mówią o należnym dniu wolnym. Podobnie było przez całe lata, gdy organistą był P. Ignacy Obrzut. Niemożliwym jest również zatrudnienie kogoś drugiego na jeden dzień. Wszystkie inne sugestie odnośnie tej sytuacji są niezgodne z prawdą. Nie przesądzając dalszej przyszłości na razie taki stan pozostanie. Liczymy, więc na zrozumienie.

11.Pan Burmistrz informuje, iż 19.05 w Starym Sączu został uroczyście przekazany nowy samochód strażacki dla miasta Grybowa, jednostka Biała Wyżna. Uroczyste poświęcenie pojazdu przez biskupa dokona się 10. września podczas obchodów jesieni grybowskiej.

12.Towarzystwo Sądeczanin zaprasza wszystkich chętnych na doroczne spotkanie przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu 28 maja. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 10.00.

13.Policja kieruje do wszystkich prośbę, aby nie wspierać pieniędzmi różnych obcych ludzi, zwłaszcza narodowości romskiej, którzy coraz częściej i coraz nachalniej podejmują swoją zorganizowaną działalność przy bazylice, ale także w innych miejscach na trenie miasta. Wspierajmy biednych mądrze, choćby przez skarbonę Św. Antoniego czy inne pewne i sprawdzone formy.

14.Klub Honorowych Dawców Krwi w Grybowie zaprasza na akcję oddawania krwi w gabinetach lekarskich „ADMA” przy ul. Grunwaldzkiej 36, dn. 28.05.2017r. (niedziela) w godz. od 8.00 do 13.30. Krew będzie przeznaczona dla pacjentów z terenu miasta i gminy Grybów przebywających w okolicznych szpitalach.

15.Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności + Mieczysław Kmak i + Stanisław Michalik. Dobry Jezu …

środa,
24 maja 2017

Środa, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych