Get Adobe Flash player

18.02.2018 r. I Niedziela Wielkiego Postu

 

 

Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy prowadzili modlitwy i uczestniczyli w adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego w naszej parafii.

 

1.     Dzisiaj Msze św. w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu. O 15.00 i 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, po nich Msza św.

2.     Przypominamy, że dzisiaj od 8.00 do 13.30 w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie, przy ul. Szkolnej 1 można oddać krew pobrać oznaczenie kodu genetycznego szpiku kostnego. 

3.     We wtorek  o 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. 

4.     W środę 17.00 nowenna do NMP, po niej sanktuaryjna Msza św. wspólnotowa, na którą intencje w zakrystii można składać do ostatniej chwili. 

5.     W piątek Droga Krzyżowa o 8.00, o 16.00 i 17.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

6.     W przyszłą, II niedzielę W. Postu tradycyjnie przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z Polskimi Misjonarzami. Z tej racji część ofiar składanych na tacę przeznaczona będzie na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. O 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci.

7.     Niektóre intencje mszalne w tym tygodniu: 

8.     Spotkania duszpasterskie:

Grupa Biblijna – wtorek o 18.00

Ministranci Młodsi - środa o 16.00

Ministranci Starsi - czwartek o 16.00

Kandydaci na Ministrantów - piątek 18.00 

Próba Chóru Mieszanego piątek po Mszy świętej wieczornej.

9.     Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz z ks. Januszem Szpilowskim przypominają, że od poniedziałku rozpoczną się w Domu Duszpasterskim zajęcia tenisa stołowego od 10.00 do 13.00. Organizatorzy zapraszają.

10.                            Informujemy, że dla młodzieży powyżej 17 – stego roku życia, będzie w naszej parafii organizowany kurs przedmałżeński przez dwie soboty wielkiego postu 3 i 10 marca w godz. 9.00 do 15.00. 

11.                            Podajemy informacje, że w Wielkim Poście 16 marca (tj. piątek) w łączności z ogólnopolską ideą, będzie miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa. Spotkanie informacyjne na temat EDK będzie w piątek 9 marca o 18.30 w Bazylice. W tym roku do wyboru w naszym grybowskim rejonie będą trzy trasy. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl

12.                            Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

13.                            Proszono, aby ogłosić: 

Burmistrz miasta Grybów informuje, że w poniedziałek 19 lutego miasto Grybów ogłasza kolejny nabór wniosków, a jednocześnie zaprasza zainteresowanych mieszkańców do udziału w „Programie ograniczania niskiej emisji”. W ramach programu dofinansowane mogą być działania polegające na likwidacji starych kotłów i pieców na paliwa stałe i wymianie na nowe proekologiczne źródła ciepła. Chętnych do wzięcia udziału w programie zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Grybowie w celu uzyskania szczegółowych informacji. Wnioski można składać do końca lutego.  

14.                            Z naszej wspólnoty parafialnej zmarli: + Katarzyna Motyka z Białej Wyżnej oraz + Stanisław Święs z Siołkowej, którego pogrzeb będzie w bazylice w poniedziałek o 11.00. Dobry Jezu a nasz Panie.

 

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

piątek,
23 lutego 2018

(54. dzień roku)

Święta

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
576716