24.06.2018 r. - Uroczystość Narodzenia Świętego Jasna Chrzciciela

1.     Witamy wszystkich, którzy przybyli do naszej parafii na czas wakacji. Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Msze św. jak w każdą niedzielę. O 17.45 Nabożeństwo czerwcowe, po nim Msza św. wieczorna. Dzisiaj o godz. 19.00 rozpoczynamy pod Patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża III Grybowski Festiwal muzyki Organowej i kameralnej. Dzisiaj wystąpi Chór i Orkiestra Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz muzycy z Kościoła Mariackiego. Dyrektorem Artystycznym wydarzenia jest P. Dr Krzysztof Michałek, a głównymi sponsorami Urząd Gminy Grybów, Urząd Miasta Grybowa, SHP „ Składnica”, Fundacja Sądeczanin oraz nasza parafia. Przy końcu koncertu będą zbierane ofiary na organizację festiwalu. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do licznego udziału w koncertach. Szczegóły koncertów na plakatach.

2.     Litanię do NSPJ odmawiamy codziennie po Mszy św. po 6.30 i śpiewamy o 17.45.

3.     We wtorek o 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, litania do NSPJ. i Msza św. z okolicznościowym kazaniem.

4.     Grupa Biblijna w wtorek godz. 19.00

5.     W środę o 18.00 nowenna do NMP, po niej Msza św. wspólnotowa, na którą intencje w zakrystii można składać do ostatniej chwili.

6.     W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W bazylice Msze św. z okolicznościowym kazaniem o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Jest to także dzień odpustu w kaplicy na Podjaworzu. Msze św. odpustowe o 8.00 i 11.00. Kazanie wygłosi nasz Neoprezbiter Ks. Adrian Fyda. Ks. Damian Pitwor opiekun kaplicy wraz mieszkańcami tamtego rejonu serdecznie zapraszają do udziału. Składka z tego dnia to tzw. Świętopietrze, czyli dar całego Kościoła do dyspozycji Ojca Świętego. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. Wszystkim solenizantom w tym ks. Prałatowi Pawłowi i ks. Prefektowi Piotrowi składamy serdeczne imieninowe życzenia oraz polecamy w modlitwie opiece świętych Patronów.

7.     W następną niedzielę o godz. 6.15 zmiana tajemnic różańcowych, o 14. 00 dzień skupienia dla narzeczonych. W tym dniu rozpoczyna się także wielki, tygodniowy odpust w Tuchowie.

8.     Dzisiaj dziękujemy trzem rodzinom za ofiary na renowację i powiększenie tabernakulum. Kilku Panom dziękujemy za prace przy urządzaniu palcu zabaw. Ks. Prałat Proboszcz dziękuje za wszystkie wyrazy życzliwości okazane przez wielu parafian w związku z trzydziestoleciem kapłaństwa, a Ks. Dyrektor Paweł Bobrowski w związku 25 – leciem kapłaństwa.

9.     Stowarzyszenie rodzin Katolickich w Grybowie serdecznie dziękuje za pomoc wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie Diecezjalnego Święta Rodzin w Starym Sączu, a szczególnie za pomoc finansową i rzeczową w zorganizowaniu loterii fantowej. Dochód loterii będzie przeznaczony dla rodzin potrzebujących z naszej parafii.

10.            Ks. Piotr informuje, że zapisy na kilkudniowy wyjazd młodzieży do Dębowca trwają do wtorku.

11.            „Pełni Ducha Świętego, budujemy Kościół na wzór Chrystusa” – to hasło XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Będzie ona trwać od 17 – 25 sierpnia. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie kolejna osoba płaci 60 zł. Każde następne dziecko (tj. drugie i kolejne) do kl. VI wpłaca 20 zł. Zapisy na pielgrzymkę trwają w godzinach pracy kancelarii. Ks. Piotr Cichoń – Przewodnik grupy 26 zachęca do pielgrzymowania również w wyjątkowym roku 100 – lecia odzyskania Niepodległości.

12.            Niektóre intencje mszalne: w sobotę o 6.30 w intencji ks. prałata Pawła w dniu imienin, od Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w niedzielę godz. 9. 30; Jubileusz 25 – lecia O. Kazimierza Józefa Kmak.

13.            Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej. Tam także nowy numer czasopisma „Któż jak Bóg” Przy figurze Św. Antoniego mamy bardzo dobre czasopismo dla młodzieży „Miłujcie się”.

14.            W związku z niemal całkowitym blokowaniem parkingów przy plebanii, do tego stopnia, że nawet mieszkańcy i pracownicy nie mają gdzie zaparkować prosimy po raz kolejny o zaniechanie pozostawiania tam samochodów, zwłaszcza na cały dzień.       W perspektywie otwarcia przedszkola i dodatkowych kilkudziesięciu samochodów, które będą tam się chciały zatrzymywać będziemy zmuszeni podjąć inne środki, które wyeliminują ten pozbawiony kultury obyczaj. Nowożeńcom przypominamy o całkowitym zakazie  rzucania jakimikolwiek przedmiotami na schodach bazyliki i pozostawiania bałaganu na całą niedzielę.

15.            Dnia 2 lipca organizowany jest wyjazd na pielgrzymkę nauczycieli do Częstochowy. Zapisy w zakrystii i w Kancelarii Parafialnej.

16.            Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności + Maria Dziedziak, oraz + Stanisław Wojtarowicz. Dobry Jezu a nasz Panie …

25 czerwca 2018

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły