12.08.2018 r. - XIX Niedziela Zwykła

XIX Niedziela Zwykła /12. 08. 2018 r./

Każdy z nas, będąc dzieckiem Boga, jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Każda Eucharystia, napełniając nas łaską Bożą, przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przez to przygotowuje nas na spotkanie
z Bogiem w tajemnicy wieczności. Nade wszystko każda Eucharystia oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą
z Bożego zamysłu. Każdy człowiek od momentu chrztu św. jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swe dopełnienie w Jezusie Chrystusie w Tajemnicy wcielenia.

*****************************************************************************************

1.     Serdecznie witamy wszystkich gości przybyłych do naszej parafii na czas wakacyjnego wypoczynku.  Dzisiaj w bazylice
i kościołach pomocniczych Msze św. jak w każdą niedzielę.

2.     W poniedziałek 13 sierpnia o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową na Rynek. Strażaków prosimy
o zabezpieczenie przejścia. Ofiary na tacę na cele charytatywne
w parafii. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału.

3.     We wtorek, 14.08.2018 przypada 50 rocznica śmierci Ks. Biskupa Karola Pękali naszego Rodaka ze Strzylawek Siołkowskich. Z tej okazji o godz. 17.00 w bazylice będziemy mogli posłuchać wykładu Pani Prof. dr hab. Józefy Węsierskiej - Gądek z Wiednia na temat życia i działalności tego wybitnego hierarchy. O 18.00 Msza św., na której kazanie wygłosi Ks. Jubilat Jan Główczyk
z Anglii, świadek życia Ks. Biskupa. Po mszy św. będzie promocja II wydania książki Marianny Pobóg – Dmochowskiej
o życiu i działalności ks. Biskupa Pękali w cenie 20 PLN. Bardzo serdecznie zapraszamy. Msza św. będzie już z uroczystości Wniebowzięcia NMP.

4.     W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zielnej – święto obowiązkowe. Jest to także dzień Wojska Polskiego.  Msze św. w bazylice i kościołach pomocniczych jak
w każdą niedzielę. Po każdej mszy św. poświęcenie wiązanek
i kwiatów. Z tej okazji nawiązując do tradycji P. Burmistrz miasta wraz z OPS-em oraz fundacją św. Symeona od godz. 9.00 przygotują przed wejściem do UM miejsce z kwiatami i ziołami gdzie będzie można nieodpłatnie ułożyć sobie wiązankę do poświecenia. Nie będzie w tym roku gotowych wiązanek do nabycia przed bazyliką.  O 9.30 uroczysta suma w intencji poległych żołnierzy zamówiona przez P. Burmistrza Miasta Grybowa i P. Wójta Gminy Grybów. Po zakończeniu Mszy św. tradycyjnie przemarsz pod pomnik i złożenie kwiatów.  O. 17.45 nowenna do NMP i Msza św. wspólnotowa.

5.     W czwartek o 18.00 nowenna do Św. Michała Archanioła.
W czwartek od 17.00 do 19.00 przy plebani pakowanie bagaży na pieszą pielgrzymkę.

6.     W piątek 17 sierpnia wyrusza XXXI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Ks. Piotr przewodnik grupy 26 której patronuje św. Katarzyna Aleksandryjska informuje, że wyjazd autokarami do Tarnowa zapisanych pielgrzymów będzie
w piątek o 4.45 przy plebani w Grybowie. Przez najbliższe dni na stoliku przy obrazie Matki Bożej Grybowskiej można składać na kartkach intencje, które będą polecane na pielgrzymce.
W łączności z pielgrzymami i w intencji pielgrzymów będziemy się modlić w bazylice codziennie w czasie krótkiego apelu po Mszy świętej.

7.     Pozostało kilka miejsc w trzecim i ostatnim autokarze do Częstochowy na wejście pielgrzymów. Zapisy i odbiór biletów
w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Koszt 50 zł od osoby. Wyjazd w sobotę 25 sierpnia o 6.00 przy plebani.

8.     W przyszłą niedzielę inwestycyjne ofiary na tacę przeznaczone są na Przedszkole Parafialne. Tymczasem pewnej rodzinie rzemieślniczej z Grybowa dziękujemy za ufundowanie pamiątkowej marmurowej tablicy. Pewnej artystce za wymalowanie pejzażu fatimskiego, oraz dwóm rodzinom za ofiary pieniężne na przedszkole i jednej na tabernakulum. Róży św. Rity z Siołkowej centrum dziękujemy za ofiarę na tabernakulum.

9.     Niektóre intencje mszalne:

15.08. Wniebowzięcie NMP w Kaplicy na Zagórzu o 11.00 + ks. bp Karola Pękalę

10.                Ks. Damian serdecznie dziękuje: Miastu Grybów, Gminie Grybów, Caritas diec. tarnowskiej, Państwu Kindze i Andrzejowi Filipowicz, SHP „Składnica”, restauracji „Słoneczne Tarasy”za wsparcie finansowe oazy parafialnej dla dzieci z naszej parafii.

11.                 Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.                   Przy Św. Antoni mamy Kalendarz na nowy rok ze wstawką fotograficzną z naszej bazyliki. W zakrystii można nabyć dla dzieci czasopismo „Promyczek dobra” koszt 5 zł. Zachęcamy do lektury.

12.                 Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ++ Stanisław Sędzik, Jadwiga Szubelak oraz Kazimiera Główczyk, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 15.00 w bazylice. Dobry Jezu…

wtorek,
14 sierpnia 2018