NASI DUSZPASTERZE

PROBOSZCZ

Ks. Prałat mgr Ryszard Sorota

Ks. mgr Ryszard SOROTA

Urodzony 28 stycznia 1962 r. Pochodzi z parafii św. Wawrzyńca w Wojniczu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 r. Mianowany Proboszczem w Grybowie w 2006 roku. Poprzednio Proboszcz w parafii św. Feliksa w Niedzieliskach. Od roku 2015 Kanonik Gremialny Kapituły Kolegiackiej św. Wawrzyńca w Wojniczu. Od 2022 roku Dziekan Dekanatu Grybowskiego.

Kapelan w ZOL Caritas; opiekun Róż Różańcowych, zgromadzeń zakonnych w parafii, Rady Parafialnej, Parafialnego Oddziału Caritas, Arcybractwa Różańcowego, Akcji Katolickiej, pełni nadzór nad Poradnią Rodzinną, Muzeum Parafialnym oraz współpracuje z katechetami świeckimi uczącymi w parafii.

KSIĘŻA WIKARIUSZE

      Ks. mgr Wiesław Biedroń

Święcenia kapłańskie przyjął w 2010 roku. Mianowany do parafii Grybów w 2022 roku. Poprzednio pracował w parafii Zakliczynie pw. Św. Idziego Opata. Jest katechetą w Liceum Ogólnokształcącym. i SP nr 2 w Białej Wyżnej.  Opiekuje się Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w parafii, Liturgiczną Służbą Ołtarza - Lektorzy, harcerstwem i prowadzi I Krąg Domowego Kościoła. 

Ks. mgr lic. Kamil  KOPYT

Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2022 roku. Poprzednio pracował w parafii Mielec, Bazylika Mniejsza pw. Św. Mateusza.

Jest katechetą w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie oraz Siołkowej. Prowadzi grupę ministrantów oraz aspirantów. Jest odpowiedzialny za przygotowanie uczniów z klas III do pierwszej spowiedzi i Komunii św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Ks. mgr Paweł Brzyk

Świecenia kapłańskie przyjął w 2004 roku. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2020 roku. Poprzednio pracował w parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jest katechetą Liceum Ogólnokształcącym w Grybowie. Opiekuje się chórem parafialnym. Prowadzi grupę PDRW

POMAGAJĄ W DUSZPASTERSTWIE

 

      Ks. mgr Zbigniew STACHURA 

 Święcenia kapłańskie przyjął 1993 r. Poprzednio posługiwał parafii Lipnica Wielka pw. Nawiedzenia NMP. Jest katechetą Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie oraz pełni funkcję penitencjarza Bazyliki.

Ks.  mgr lic. Dawid  WŁODARCZYK  

Święcenia kapłańskie przyjął w 2016 roku.  Poprzednio pracował w Bochni w parafii pw. Św. Pawła Apostoła   

Dyrektor Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego "CARITAS” w Grybowie. Pomaga w pracy duszpasterskiej w parafii.

       Ks. Prałat Ryszard STASIK

Święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r. Pochodzi z Jaszczurowej koło Dębicy. Posługiwał w Zbylitowskiej Górze i Limanowej Sowlinach oraz jako proboszcz w Łososinie Górnej... (obecnie przebywa w ZOL Caritas w Grybowie)

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

wtorek,
06 czerwca 2023

(157. dzień roku)

Święta

Wtorek, IX Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Norberta, biskupa

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
86803