NASI DUSZPASTERZE

PROBOSZCZ

Ks. Prałat mgr Ryszard Sorota

Ks. mgr Ryszard SOROTA

Urodzony 28 stycznia 1962 r. Pochodzi z parafii św. Wawrzyńca w Wojniczu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 r. Mianowany Proboszczem w Grybowie w 2006 roku. Poprzednio Proboszcz w parafii św. Feliksa w Niedzieliskach. Od roku 2015 Kanonik Gremialny Kapituły Kolegiackiej św. Wawrzyńca w Wojniczu. 

Kapelan w ZOL Caritas; opiekun Róż Różańcowych, zgromadzeń zakonnych w parafii, Rady Parafialnej, Parafialnego Oddziału Caritas, Arcybractwa Różańcowego, Akcji Katolickiej, pełni nadzór nad Poradnią Rodzinną, Muzeum Parafialnym oraz współpracuje z katechetami świeckimi uczącymi w parafii.

KSIĘŻA WIKARIUSZE

Ks. mgr lic. Janusz MĄKA

Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. Poprzednio pracował w parafii Ołpiny. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2016 roku.

 Odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Opiekun Lektorów i Parafialnego Chóru.

      Ks. mgr Tomasz ROKOSZ

Swięcenia kapłańskie przyjął w 2015 roku. Mianowany do parafii grybów 2017 roku. Poprzednio pracował w parafii Szynwałd k. Tarnowa. Jest katechetą w Zespole Szkół Zawodowych. Opiekuje sie Harcerkami. 

Ks. mgr Damian PITWOR

Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2015 roku. Poprzednio pracował w parafii Rytro.

Jest katechetą w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie oraz w Akademii Przedszkolaka na Górkach. Prowadzi grupę ministrantów oraz aspirantów. Jest odpowiedzialny za przygotowanie uczniów z klas III do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Ks. mgr Piotr Dymiński

Świecenia kapłańskie przyjął w 2003 roku. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2018 roku. Poprzednio pracował w parafii pw. NMP Królowej Polski w Dobryninie.

Jest katechetą Zespole Szkół Zawodoych w Grybowie, oraz SP nr. 2 w Grybowie - Biała Wyżna. Opiekuje sie chórem parafialny.  Katechizuje w WTZ Karpaty.

      Ks. mgr Janusz SZPILOWSKI

Święcenia kapłańskie przyjął w 2010 roku. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2013 roku. Poprzednio pracował w Bochni w parafii pw. Św. Jana Nepomucena.

Jest katechetą w Gimnazjum w Grybowie i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siołkowej.  Jest opiekunem MDM- u Młodzi dla Misji i Kaplicy naZagórzu.

POMAGAJĄ W DUSZPASTERSTWIE

Ks. Prałat mgr Paweł BOBROWSKI  

Święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku. Wikariuszem w Grybowie mianowany został w 2007 roku. Poprzednio pracował w Krynicy w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  

Dyrektor Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego "CARITAS” w Grybowie, opiekun Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego. Pomaga w pracy duszpasterskiej w parafii.

Ks. Prałat Józef GÓRA

Święcenia kapłańskie przyjął w 1960 roku. Wieloletni proboszcz w Niedźwiadzie (diecezja rzeszowska). Od sierpnia 2006 roku emeryt rezydent w Grybowie.

Pomaga w pracy duszpasterskiej.

W roku 2009 obchodził złoty jubileusz kapłaństwa (50 lat). W 2016 roku został odznaczony godnością Kanonika Kapituły Kolegiackiej w Kolbuszowej. 

       Ks. Prałat Ryszard STASIK

Święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r. Pochodzi z Jaszczurowej koło Dębicy. Posługiwał w Zbylitowskiej Górze i Limanowej Sowlinach oraz jako proboszcz w Łososinie Górnej.

W naszej wspólnocie pełni funkcję penitencjarza (spowiednika).. Prowadzi Grupę Biblijną oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

poniedziałek,
01 czerwca 2020

(153. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
59324