Nasi Duszpasterze

Ksiądz Proboszcz:

Ks. mgr Ryszard Sorota

Ks. mgr Ryszard SOROTA

Urodzony 28 stycznia 1962 r. Pochodzi z parafii św. Wawrzyńca w Wojniczu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 r. Mianowany Proboszczem w Grybowie w 2006 roku. Poprzednio Proboszcz w parafii św. Feliksa w Niedzieliskach.

Kapelan w ZOL Caritas; opiekun Róż Różańcowych, zgromadzeń zakonnych w parafii, Rady Parafialnej, Parafialnego Oddziału Caritas, Akcji Katolickiej, pełni nadzór nad Poradnią Rodzinną, Muzeum Parafialnym oraz współpracuje z katechetami świeckimi uczącymi w parafii.

Księża wikariusze:

Ks. mgr Janusz MĄKA

Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. Poprzednio pracował w parafii Ołpiny. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2016 roku.

Odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Opiekun Lektorów.

Ks. mgr Damian PITWOR

Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2015 roku. Poprzednio pracował w parafii Rytro.

Jest katechetą w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Wyżnej. Prowadzi grupę ministrantów oraz aspirantów. Jest odpowiedzialny za przygotowanie uczniów z klas III do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Ks. mgr Piotr CICHOŃ

Świecenia kapłańskie przyjął w 2004 roku. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2011 roku. Poprzednio pracował w Lipnicy Murowanej w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła.

Jest Seniorem kapłańskiej wspólnoty, prefektem w LO w Grybowie oraz Dekanalnym i Okręgowym Duszpasterzem Młodzieży. Prowadzi KSM i katechizuje w WTZ Karpaty.

Ks. mgr Janusz SZPILOWSKI

Święcenia kapłańskie przyjął w 2010 roku. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2013 roku. Poprzednio pracował w Bochni w parafii pw. Św. Jana Nepomucena.

Jest katechetą w Gimnazjum w Grybowie i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siołkowej. Jest opiekunem Harcerzy, Koła Przyjaciół Radia Maryja i Domowego Kościoła.

Pomagają w duszpasterstwie:

Ks. mgr Paweł BOBROWSKI

Święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku. Wikariuszem w Grybowie mianowany został w 2007 roku. Poprzednio pracował w Krynicy w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dyrektor Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego "CARITAS” w Grybowie, opiekun Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego. Pomaga w pracy duszpasterskiej w parafii.

Ks. Kanonik Józef GÓRA

Święcenia kapłańskie przyjął w 1960 roku. Wieloletni proboszcz w Niedźwiadzie (diecezja rzeszowska). Od sierpnia 2006 roku emeryt rezydent w Grybowie.

Pomaga w pracy duszpasterskiej.

W roku 2009 obchodził złoty jubileusz kapłaństwa (50 lat)

Ks. Prałat Ryszard STASIK

Święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r. Pochodzi z Jaszczurowej koło Dębicy. Posługiwał w Zbylitowskiej Górze i Limanowej Sowlinach oraz jako proboszcz w Łososinie Górnej.

W naszej wspólnocie pełni funkcję penitencjarza (spowiednika). Jest także ojcem duchownym dla wspólnoty kapłańskiej w dekanacie Grybów. Prowadzi Grupę Biblijną oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

sobota,
19 sierpnia 2017