NASI DUSZPASTERZE

PROBOSZCZ

Ks. Prałat mgr Ryszard Sorota

Ks. mgr Ryszard SOROTA

Urodzony 28 stycznia 1962 r. Pochodzi z parafii św. Wawrzyńca w Wojniczu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 r. Mianowany Proboszczem w Grybowie w 2006 roku. Poprzednio Proboszcz w parafii św. Feliksa w Niedzieliskach. Od roku 2015 Kanonik Gremialny Kapituły Kolegiackiej św. Wawrzyńca w Wojniczu.

Kapelan w ZOL Caritas; opiekun Róż Różańcowych, zgromadzeń zakonnych w parafii, Rady Parafialnej, Parafialnego Oddziału Caritas, Arcybractwa Różańcowego, Akcji Katolickiej, pełni nadzór nad Poradnią Rodzinną, Muzeum Parafialnym oraz współpracuje z katechetami świeckimi uczącymi w parafii.

KSIĘŻA WIKARIUSZE

Ks. mgr lic. Janusz MĄKA

Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. Poprzednio pracował w parafii Ołpiny. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2016 roku.

Odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Opiekun Lektorów i Parafialnego Chóru.

Ks. mgr Tomasz ROKOSZ

Swięcenia kapłańskie przyjął w 2015 roku. Mianowany do parafii grybów 2017 roku. Poprzednio pracował w parafii Szynwałd k. Tarnowa. Jest katechetą w Zespole Szkół Zawodowych. Opiekuje sie Harcerkami.

Ks. mgr Damian PITWOR

Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2015 roku. Poprzednio pracował w parafii Rytro.

Jest katechetą w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie oraz w Akademii Przedszkolaka na Górkach. Prowadzi grupę ministrantów oraz aspirantów. Jest odpowiedzialny za przygotowanie uczniów z klas III do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Ks. mgr Paweł Brzyk

Świecenia kapłańskie przyjął w 2004 roku. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2020 roku. Poprzednio pracował w parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jest katechetą Zespole Szkół Zawodoych w Grybowie, oraz SP nr. 2 w Grybowie - Biała Wyżna. Opiekuje sie chórem parafialny. Prowadzi grupę PDMD

POMAGAJĄ W DUSZPASTERSTWIE

Ks. Prałat mgr Paweł BOBROWSKI

Święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku. Wikariuszem w Grybowie mianowany został w 2007 roku. Poprzednio pracował w Krynicy w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dyrektor Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego "CARITAS” w Grybowie, opiekun Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego. Pomaga w pracy duszpasterskiej w parafii.

Ks. Prałat Józef GÓRA

Święcenia kapłańskie przyjął w 1960 roku. Wieloletni proboszcz w Niedźwiadzie (diecezja rzeszowska). Od sierpnia 2006 roku emeryt rezydent w Grybowie.

Pomaga w pracy duszpasterskiej.

W roku 2009 obchodził złoty jubileusz kapłaństwa (50 lat). W 2016 roku został odznaczony godnością Kanonika Kapituły Kolegiackiej w Kolbuszowej.

Ks. Prałat Ryszard STASIK

Święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r. Pochodzi z Jaszczurowej koło Dębicy. Posługiwał w Zbylitowskiej Górze i Limanowej Sowlinach oraz jako proboszcz w Łososinie Górnej.

W naszej wspólnocie pełni funkcję penitencjarza (spowiednika).. Prowadzi Grupę Biblijną oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

18 października 2021

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły