Get Adobe Flash player

NASI DUSZPASTERZE

KSIĄDZ PROBOSZCZ

Ks. mgr Ryszard Sorota

Ks. mgr Ryszard SOROTA

Urodzony 28 stycznia 1962 r. Pochodzi z parafii św. Wawrzyńca w Wojniczu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 r. Mianowany Proboszczem w Grybowie w 2006 roku. Poprzednio Proboszcz w parafii św. Feliksa w Niedzieliskach.

Kapelan w ZOL Caritas; opiekun Róż Różańcowych, zgromadzeń zakonnych w parafii, Rady Parafialnej, Parafialnego Oddziału Caritas, Akcji Katolickiej, pełni nadzór nad Poradnią Rodzinną, Muzeum Parafialnym oraz współpracuje z katechetami świeckimi uczącymi w parafii.

KSIĘŻA WIKARIUSZE

Ks. mgr Janusz MĄKA

Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. Poprzednio pracował w parafii Ołpiny. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2016 roku.

 Odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Opiekun Lektorów. 

      Ks. mgr Tomasz ROKOSZ

Swięcenia kapłańskie przyjął w 2015 roku. Mianowany do parafii grybów 2017 roku. Poprzednio pracował w parafii szymbark k. Tarnowa. Jest katechetą w Zespole Szkół Zawodowych. Opiekuje sie Harcerkami. 

Ks. mgr Damian PITWOR

Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2015 roku. Poprzednio pracował w parafii Rytro.

Jest katechetą w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie oraz w Akademii Przedszkolaka na Górkach. Prowadzi grupę ministrantów oraz aspirantów. Jest odpowiedzialny za przygotowanie uczniów z klas III do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Ks. mgr Piotr CICHOŃ

Świecenia kapłańskie przyjął w 2004 roku. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2011 roku. Poprzednio pracował w Lipnicy Murowanej w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła.

Jest Seniorem kapłańskiej wspólnoty, prefektem w LO w Grybowie oraz Dekanalnym i Okręgowym Duszpasterzem Młodzieży. Prowadzi KSM i katechizuje w WTZ Karpaty.

      Ks. mgr Janusz SZPILOWSKI

Święcenia kapłańskie przyjął w 2010 roku. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2013 roku. Poprzednio pracował w Bochni w parafii pw. Św. Jana Nepomucena.

Jest katechetą w Gimnazjum w Grybowie i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siołkowej.  Jest opiekunem MDM- u Młodzi dla Misji i Kaplicy naZagórzu.

POMAGAJĄ W DUSZPASTERSTWIE

Ks. mgr Paweł BOBROWSKI  

Święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku. Wikariuszem w Grybowie mianowany został w 2007 roku. Poprzednio pracował w Krynicy w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  

Dyrektor Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego "CARITAS” w Grybowie, opiekun Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego. Pomaga w pracy duszpasterskiej w parafii.

Ks. Kanonik Józef GÓRA

Święcenia kapłańskie przyjął w 1960 roku. Wieloletni proboszcz w Niedźwiadzie (diecezja rzeszowska). Od sierpnia 2006 roku emeryt rezydent w Grybowie.

Pomaga w pracy duszpasterskiej.

W roku 2009 obchodził złoty jubileusz kapłaństwa (50 lat)

       Ks. Prałat Ryszard STASIK

Święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r. Pochodzi z Jaszczurowej koło Dębicy. Posługiwał w Zbylitowskiej Górze i Limanowej Sowlinach oraz jako proboszcz w Łososinie Górnej.

W naszej wspólnocie pełni funkcję penitencjarza (spowiednika).. Prowadzi Grupę Biblijną oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

poniedziałek,
23 października 2017

(296. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
39060