NASI DUSZPASTERZE

PROBOSZCZ

Ks. Prałat mgr Ryszard Sorota

Ks. mgr Ryszard SOROTA

Urodzony 28 stycznia 1962 r. Pochodzi z parafii św. Wawrzyńca w Wojniczu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 r. Mianowany Proboszczem w Grybowie w 2006 roku. Poprzednio Proboszcz w parafii św. Feliksa w Niedzieliskach. Od roku 2015 Kanonik Gremialny Kapituły Kolegiackiej św. Wawrzyńca w Wojniczu. 

Kapelan w ZOL Caritas; opiekun Róż Różańcowych, zgromadzeń zakonnych w parafii, Rady Parafialnej, Parafialnego Oddziału Caritas, Arcybractwa Różańcowego, Akcji Katolickiej, pełni nadzór nad Poradnią Rodzinną, Muzeum Parafialnym oraz współpracuje z katechetami świeckimi uczącymi w parafii.

KSIĘŻA WIKARIUSZE

Ks. mgr lic. Janusz MĄKA

Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r. Poprzednio pracował w parafii Ołpiny. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2016 roku.

 Odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Opiekun Lektorów i Parafialnego Chóru.

      Ks. mgr Tomasz ROKOSZ

Swięcenia kapłańskie przyjął w 2015 roku. Mianowany do parafii grybów 2017 roku. Poprzednio pracował w parafii Szynwałd k. Tarnowa. Jest katechetą w Zespole Szkół Zawodowych. Opiekuje sie Harcerkami. 

Ks. mgr Damian PITWOR

Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2015 roku. Poprzednio pracował w parafii Rytro.

Jest katechetą w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie oraz w Akademii Przedszkolaka na Górkach. Prowadzi grupę ministrantów oraz aspirantów. Jest odpowiedzialny za przygotowanie uczniów z klas III do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Ks. mgr Paweł Brzyk

Świecenia kapłańskie przyjął w 2004 roku. Mianowany wikariuszem w Grybowie w 2020 roku. Poprzednio pracował w parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jest katechetą Zespole Szkół Zawodoych w Grybowie, oraz SP nr. 2 w Grybowie - Biała Wyżna. Opiekuje sie chórem parafialny. Prowadzi grupę PDMD

POMAGAJĄ W DUSZPASTERSTWIE

Ks. Prałat mgr Paweł BOBROWSKI  

Święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku. Wikariuszem w Grybowie mianowany został w 2007 roku. Poprzednio pracował w Krynicy w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  

Dyrektor Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego "CARITAS” w Grybowie, opiekun Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego. Pomaga w pracy duszpasterskiej w parafii.

Ks. Prałat Józef GÓRA

Święcenia kapłańskie przyjął w 1960 roku. Wieloletni proboszcz w Niedźwiadzie (diecezja rzeszowska). Od sierpnia 2006 roku emeryt rezydent w Grybowie.

Pomaga w pracy duszpasterskiej.

W roku 2009 obchodził złoty jubileusz kapłaństwa (50 lat). W 2016 roku został odznaczony godnością Kanonika Kapituły Kolegiackiej w Kolbuszowej. 

       Ks. Prałat Ryszard STASIK

Święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r. Pochodzi z Jaszczurowej koło Dębicy. Posługiwał w Zbylitowskiej Górze i Limanowej Sowlinach oraz jako proboszcz w Łososinie Górnej.

W naszej wspólnocie pełni funkcję penitencjarza (spowiednika).. Prowadzi Grupę Biblijną oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 października 2021

(291. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
72161